Niedziela, 05 maja Irena, Waldemar, Iryda, Tamara

Lubań rozgromiony w Limanowej. Łysica niespodziewanie traci punkty.

Opublikowano 02.06.2013 16:52:01 Zaktualizowano 04.09.2018 14:16:00 jaca
4 5852

Limanovia wysoko wygrała z Lubaniem Maniowy. Natomiast najgroźniejszy rywal w walce o awans Łysica Bodzentyn niespodziewanie przegrała przed własną publicznością z Wierną Małogoszcz. Dzisiaj Limanovia zrobiła duży krok w stronę II ligi.

Głównym bohaterem meczu z Lubaniem był Wojciech Dziadzio. Zdobył cztery gole i jest zdecydowanym liderem najskuteczniejszych strzelców III ligi (grupa małopolsko-świętokrzyska). Na swoim koncie ma już 19 goli. Limanovia na cztery spotkania przed końcem sezonu ma 6 punktów przewagi nad druga w tabeli, Łysicą Bodzentyn.

LIMANOVIA SZUBRYT LIMANOWA – LUBAŃ MANIOWY 6 : 0 (2 : 0)

1:0 Dziadzio 10, 2:0 Dziadzio 12 (karny), 3:0 Dziadzio 53, 4:0 Dziadzio 61, 5:0 Mężyk 72, 6:0 Garzeł 84.

Sędzia główny: Jakub Dobosz (Kielce). Żółte kartki. Czubiak, Gąsiorek dwie. Czerwona kartka: Gąsiorek w 39 minucie. Widzów 500.

Składy (limanovia.net):

Limanovii: Sotnicki - Kępa, Czajka, Garzeł, Basta (62 Ślęczka) - Serafin, Pietras, Zawadzki, Mizia (66 Cygnarowicz) – Skiba (60 Mężyk), Dziadzio (63 Gadzina).

Lubań: Hładowczak - Anioł, Gąsiorek, Czubiak, Górecki – Gołdyn (65 Ostachowski), Bachleda (72 Leoniak), Hałgas, Karkula - Pietrzak, Komorek (55 Firek).

Przebieg I połowy:

5 minuta – Gospodarze zaczęli o wyraźnych ataków. Strzał Skiby z 10 metrów zablokował Pietrzak.

10 minuta – GOL DLA LIMANOVII. Po podaniu Skiby, Dziadzio wygrał pojedynek sam na sam z bramkarzem gości i wpakował piłkę do siatki.

12 minuta – GOL DLA LIMANOVII. Piłkę w polu karnym ręką zagrał Hałgas, a podyktowaną jedenastkę na gola zamienił Dziadzio.

13 minuta – Lubań mógł błyskawicznie zdobyć kontaktowego gola. Po szybkiej kontrze Komorek strzelił zza pola karnego minimalnie nad poprzeczką.

18 minuta – kolejna okazja Limanovii, ale Pietras przestrzelił z 5 metrów.

22 minuta – były zawodnik Limanovii w barwach Lubania, Jacek Pietrzak przeprowadził indywidualną akcję i oddał minimalnie niecelny strzał.

35 minuta – po rozegraniu rzutu rożnego w dobrej sytuacji niecelną główką popisał się Zawadzki.

39 minuta – druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla Gąsiorka, Lubań musi grać w dziesiątkę.

44 minuta – dobra okazja Serafina, który z 12 metrów posłał piłkę nad bramką.

Przebieg drugiej połowy:

53 minuta – GOL DLA LIMANOVII. Gospodarze efektownie rozpoczynają również drugą połowę. Piękna akcji Mizi prawą stroną boiska, po jego podaniu Dziadzio dopełnił tylko formalności umieszczając piłkę w pustej bramce.

56 minuta – grający w dziesiątkę Lubań nie rezygnuje. Strzał Pietrzaka zza pola karnego był nieznacznie niecelny.

61 minuta – GOL DLA LIMANOVII. Serafin oddał strzał na bramkę, a lot piłki przeciął Dziadzio i zupełnie zaskoczony Hładowczak czwarty raz w tym meczu skapitulował.

70 minuta – Strzał Serafina z 16 metrów w ostatniej chwili zablokowany przez obrońców gości.

71 minuta – efektowny strzał przewrotką z 11 metrów oddał Gadzina, jednak piłka poszybowała obok bramki.

72 minuta – GOL DLA LIMANOVII. Przygniatająca przewaga gospodarzy została udokumentowana piątym golem. Po podaniu Kępy celną główką popisał się Mężyk.

84 minuta – GOL DLA LIMANOVII. Garzeł przeprowadził indywidualną akcję i było już 6-0!

85 minuta – na strzał z 30 metrów zdecydował się Mężyk i Hładowczak z trudem ratuje swój zespół przed utratą siódmego gola.

86 minuta – Sotnicki obronił groźny strzał Hałgasa z rzutu wolnego.

W pozostałych spotkaniach:

Przebój – Dalin 4:0

Janina – Beskid 1:3

Szreniawa – Granat 1:7

Hutnik - Wisła 1:2

Czarni – BKS Bochnia - przerwany po pierwszej połowie (2:2) z powodu obfitych opadów deszczu.