Niedziela, 05 maja Irena, Waldemar, Iryda, Tamara

LKS Mordarka: trzecie miejsce w Dragon Cup

Opublikowano 04.12.2015 10:27:24 Zaktualizowano 04.09.2018 14:06:03 jaca
0 2514

W minionym tygodniu w Skawinie rozegrany został „Halowy Turniej Piłki Nożnej dla Dzieci Dragon Piast Cup 2015. Z powiatu limanowskiego udział w rywalizacji wzięła drużyna żaków LKS Mordarka.

Zespół z Mordarki wystąpił w składzie: Filip Kuziel, Piotrek Dudek, Mikołaj Czachurski, Mikołaj Syktus, Szymon Ryś, Oliwier Radzięta, Kacper Górka, Sebastian Musiał, Patryk Bugański. Trener Mateusz Ryś. Do turnieju zgłosiło się sześć drużyn, które rywalizowały systemem każdy z każdym w 14 minutowym meczu.

Relacja z turnieju otrzymana z klubu LKS Mordarka:

Na początek nasi chłopcy przystąpili do rywalizacji z nieznaną nam wcześniej drużyną FA Jurajska i po złym początku od 2 minuty przegrywaliśmy już 1:0. Z czasem nasze żaki zaczęły się rozkręcać ich akcje stawały się coraz groźniejsze i w 5 minucie Filip ładnym strzałem doprowadził do wyrównania. Od tego momenty chłopcy jeszcze śmielej zaczęli atakować i w 8 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Filip Kuziel pakuje piłkę do siatki po raz drugi. Minutę później Mikołaj Syktus ustala wynik spotkania na 3:1 dla naszego zespołu. W drugim meczu spotykaliśmy się z drużyną UKS UL Kraków i od początku wyraźnie dominowaliśmy na boisku, groźnie atakując bramkę rywali. Po strzale Piotrka piłka odbiła się pechowo od słupka następnie po strzale Filipa z linii bramkowej piłkę wybił obrońca krakowskiej drużyny, ale w 10 minucie po pięknym rajdzie prawą stroną Mikołaj Syktusa, pakuje piłkę do siatki obok bezradnie interweniującego bramkarza. Nasze ataki wciąż nie ustawały i w 12 minucie po pięknym strzale z dystansu Piotrek ustalił wynik spotkania na 2:0. W obu meczach bardzo dobrze oprócz naszego ataku zagrali nasi obrońcy Patryk, Kacper, Piotrek oraz pomocnicy Szymon, Sebastian, Oliwier, którzy dzielnie wspierali Mikołaja Czachurskiego, dobrze spisującego się między naszymi słupkami. Do trzeciego meczu przystąpiliśmy w dobrych nastrojach pełni pozytywnych nadziei, ale z pewnym respektem do dobrze nam znanej drużyny gospodarzy Piasta Skawina, która to drużyna podobnie jak nasi chłopcy w dwóch pierwszych meczach zdobyła komplet punktów nie tracąc bramki. Początek spotkania był bardzo wyrównany, nasi obrońcy i Mikołaj w bramce mieli dużo roboty ale radzili sobie bardzo dobrze. W 5 minucie przeprowadziliśmy groźną akcję ale po strzale Filipa piłka trafiała w słupek. Po chwili Mikołaj Syktus podobnie jak wcześniej Filip trafił piłką w słupek. I tak nasze niewykorzystane sytuacje zemściły się w 7 min. po bezbłędnie wykonanym rzucie wolnym przez Piasta. W 12 min po złym wznowieniu gry przez naszych zawodników piłkarze gospodarzy podwyższyli wynik na 2:0, a minutę później ustalili na3:0 po kolejnym stałym fragmencie gry tym razem z rzutu rożnego. Mecz czwarty to przegrana potyczka z Polonią Kraków 2:0. Nasi chłopcy byli jakby trochę zmęczeni, ospali i z tego meczu można zapamiętać jedynie piękny strzał Kacpra lewą nogą z połowy boiska w samo okienko drużyny Polonii ale niestety zablokowany przez dobrze interweniującego bramkarza rywali. Ostatni mecz rozegrany został z drużyną Milenium. Zwycięstwo w całym turnieju już wcześniej zapewnił sobie Piast Skawina, trwała walko o pozostałe lokaty. Drużyna Milenium w razie zwycięstwa z nami zdobyłaby drugie miejsce w turnieju. Mordarka walczyła o trzecie miejsce.

Początek bardzo nerwowy i już w 3 min straciliśmy bramkę. Na trybunach słyszalny był coraz większy doping młodych zawodników drużyny Polonii Kraków dopingujących naszą drużynę i w 10 minucie Filip po podaniu Mikołaja Syktusa pakuje piłkę do bramki Milenium doprowadzając do wyrównania, co zmotywowało nas do kolejnych ataków. W 12 minucie po strzale Mikołaja Sykstusa objęliśmy prowadzenie 2:1 dające nam trzecie miejsce w turnieju.