Sobota, 27 kwietnia Zyta, Teofil, Felicja, Sergiusz

Limblach zmiażdżył drużynę z Wieliczki

Opublikowano 06.11.2018 18:15:00 Zaktualizowano 07.11.2018 23:56:23 jaca
0 2626

Koszykówka, III liga mężczyzn, 2 kolejka. W pierwszym meczu nowego sezonu przed własną publiczność MKS Limblach Limanowa odniósł wysokie zwycięstwo.

MKS Limblach Limanowa – UKS Regis Wieliczka 109:38 (31:11|29:7|18:9|31:10)

Punkty: Rykała 20, Grzybek 12, Kindlik 11 (3x3), Kwandrans 11 (1x3), Hasior 6 - Sławecki 23 (2x3), Duda 9 (1x3), Strzelec 8, Frączek 7, Augustyniak 2

Pierwszy mecz u siebie sezonu 2018/2019 wypadł drużynie Limblachu bardzo okazale. Limanowianie zagrali rewelacyjnie, pokazując młodym zawodnikom miejsce w szeregu. Wynik poszczególnych kwart i całego meczu odzwierciedlał przebieg wydarzeń na boisku. Młodzi i ambitni zawodnicy Regisu nie mieli za dużo argumentów sportowych wobec szczególnie pierwszej piątki Limblachu, która byłaby mocna i znacząca w drugiej lidze. Brakowało im też centymetrów no i oczywiście kilogramów.

Po nieco niespodziewanej zeszłotygodniowej porażce w Krakowie (KK UR Kraków), zawodnicy limanowscy chcieli się zrehabilitować. Pierwszy mecz w barwach Limblachu zagrał Rafał Grzybek, 205 centymetrowy środkowy, pozyskany z drugoligowego MKS Rybnik. Po sześciu latach wrócił Wojtek Rykała, jeden z ulubieńców limanowskiej publiczności z czasów gry w II lidze. Po przerwie w występach wrócili: Szymon Duda (3 lata) i Adam Strzelec (2 lata). W drużynie Limblachu nie zagrali: Tomek Olczyk i Jacek Twaróg.

Najwięcej szans na punkty wykorzystał Sławecki, konsekwentnie punktując przez cały mecz. Świetnie zaczęli Rykała i Grzybek. Kindlik konsekwentnie kierował grą limanowskiej drużyny. Wejście smoka wykonał w pierwszej połowie Sebastian Frączek, wykonując charakterystyczne dla siebie wkrętki.

W drużynie rywali najlepszym zawodnikiem był limanowianin, Bartosz Jasica, były zawodnik Limblachu, aktualnie na wypożyczeniu w Regisie.

Zawodnicy MKS Limblach Limanowa serdecznie dziękują limanowskim kibicom za doping. Kolejny mecz MKS zagra już w środę, na wyjeździe z MKS Skawa Wadowice. Do hali wracają 2 grudnia na mecz z KS Cracovia 1906 Kraków.