Czwartek, 18 kwietnia Alicja, Bogusława, Apoloniusz, Gościsława

Limblach wygrał z Wisłą i Cracovią na koniec rozgrywek

Opublikowano 14.03.2019 07:20:00 Zaktualizowano 14.03.2019 07:23:44 jaca
0 1651

III liga koszykówka mężczyzn. Limblach Limanowa zwycięstwami z krakowskimi drużynami zakończył sezon.

MKS Limblach Limanowa – KS Cracovia 1906 Kraków 62-53 (21-5, 11-19, 15-15, 15-14)

Grzybek 14, Rykała 11, Kwandrans 10, Sławecki 8, Kindlik 3 – W.Hasior 13, Duda 3, Frączek 0, M.Hasior 0.

Rywale limanowian przed meczem wciąż liczyli na trzecie miejsce w rozgrywkach i aby to osiągnąć musieli ich pokonać u siebie. Limblach jednak poddenerwowany zaskakującą choć trzeba przyznać nieco zasłużoną porażką ze Skawą Wadowice nie próbował kalkulować i już w pierwszej kwarcie pokazał młodym zawodnikom z Krakowa miejsce w szeregu. Limanowianie w tym sezonie dysponują najwyższymi, najcięższymi i najbardziej doświadczonymi podkoszowymi. Z racji przeróżnych zajęć i obowiązków było ciężko w tym sezonie wszystkich naraz zebrać w jednym choćby spotkaniu, ale nawet absencja jednego czy dwóch nie wpływała na przebieg meczu w strefach podkoszowych.

Mecz ten został wygrany właśnie przez podkoszowych. Potężni Grzybek i Kwandrans i nieco mniejszy ale sprytny Hasior opanowali strefy pod koszami i rządzili w nich niepodzielnie. Ale naprawdę prawdziwa walka toczyła się na obwodzie, gdzie szybcy krakowianie napsuli sporo krwi Kindlikowi i Rykale, ograniczając tego ostatniego do bardzo mizernej jak na niego zdobyczy punktowej.

Po nokautującej pierwszej kwarcie krakusi się już nie podnieśli a Limblach kontrolował przebieg meczu nie dając się im zbytnio rozpędzić. Tą wygraną limanowianie zapewnili sobie III miejsce w tabeli na koniec rozgrywek.

MKS Limblach Limanowa – TS Wisła II Kraków 84-55 (19-10, 25-11, 22-19, 18-15)

Rykała 26, Sławecki 11, Kindlik 11, Kwandrans 10, Twaróg 2 –Augustyniak 12, Frączek 9, M.Hasior 3

Ostatni mecz sezonu upłynął pod znakiem dominacji koszykarzy z Limanowej. Zawodnicy Wisły II to obok Regisu Wieliczka najsłabsza drużyna ligi. Już na początku meczu Kwandrans przywitał się ze „swoją” halą dwiema trójkami z 8 metra. Swoją, ponieważ w Wiśle Kraków spędził swoje najlepsze koszykarsko lata. Potem dorzucił jeszcze coś niecoś spod kosza, zablokował widowiskowo 7 rzutów, zebrał kilkanaście zbiórek, rozdał kilka asyst i dał pograć rezerwowym. Kindlik również dał pograć innym zawodnikom, przypominając tylko o sobie na koniec III kwarty, kiedy trafił dwie trójki z rzędu, w tym drugą z ponad 8 metrów.

Dobry występ Sławeckiego został przerwany kontuzją pleców już w II kwarcie. Kontuzja wyglądała bardzo groźnie i Maks miał problemy z poruszaniem się.

Niespodzianką był powrót Jacka Twaroga, któremu obowiązki zawodowe nie pozwoliły za często trenować i występować w tym sezonie. Wraz z Maćkiem Hasiorem dzielnie walczyli pod oboma koszami jednak „grzyby” spod dziury i rzuty wolne rzucane ze skutecznością jakiej powstydziłby się nawet  sam Shaquille O’Neal zaowocowały mikrymi zdobyczami  punktowymi. Za to z dobrej strony pokazali się Frączek i Augustyniak. Frączek z łatwością ogrywał swoimi firmowymi wkrętkami przeciwników i gdyby nie to, że piłka zatańczyła parę razy na obręczy i wypadła, to jego zdobycz punktowa byłaby znacznie okazalsza. Wracający po kontuzji Augustyniak był za szybki na obwodzie dla wysokich kryjących i jednocześnie za silny dla nich po koszem. Zagrał bardzo skutecznie, jednak w ostatniej akcji meczu (2+1) doznał urazu niedoleczonego mięśnia dwugłowego, a dodatkowo trącony w powietrzu upadł w niekontrolowany sposób i skręcił kostkę. Jakby tego było mało to po meczu również Rykała narzekał na uszkodzenie mięśnia dwugłowego.

Sam mecz był bez historii. Wynik po połowie 44-21 obrazował różnicę klas obu drużyn. Młodzi zawodnicy z Krakowa imponowali ambicją, jednak to wszystko czym w tym meczu mogli zaimponować. Zespół limanowski bez Dudy, Grzybka, Olczyka i W. Hasiora z łatwością sobie z nimi poradził.