Sobota, 18 maja Eryk, Feliks, Aleksander, Jan, Alicja, Edwin

Limblach rozbił na wyjeździe drużynę z Gorlic

Opublikowano 10.10.2016 07:07:37 Zaktualizowano 04.09.2018 14:01:37 jaca
3 3166

III liga koszykówki mężczyzn. W 2 kolejce MKS Limblach Limanowa odniówł drugie zwycięstwo. Na wyjeździe wysoko pokonał MKS Gorlice

MKS Gorlice – MKS Limblach Limanowa 47 – 92 (9-22,9-22,16-28,13-20)

Peciak 34 (3x3, 9 zb), Kindlik 20 (6x3, 6 as, 5 zb, 3 prz), Augustyniak 8 (5 zb), Więcławek 6, Twaróg 4 (5 zb, 3 prz) - Kurczab 10 (4 str), Kwandrans 4 (6 zb, 3 bl), Nowak 4, Tąta 2, Syktus.

Do Gorlic w niedzielę limanowscy koszykarze jechali po pewne zwycięstwo, zwłaszcza, że wyłączony z gry jest ich najlepszy koszykarz, Przemysław Cygan, a jedynym naprawdę groźnym zawodnikiem jest znany z gry w II ligowym Limblachu Wojtek Rykała. MKS Gorlice zaczęły sezon bardzo kiepsko, przegrywając z Uniwersytetem Rolniczym 126:46.

Limanowianie jechali na mecz bez dwóch podstawowych zawodników: Leszka Zająca i Wojtka Hasiora. Za Zająca do pierwszej piątki wskoczył Augustyniak.

W pierwszej kwarcie gospodarze zaczęli od prowadzenia 2:0 i to było ich ostatnia przewaga w tym meczu. Bardzo skuteczny był Peciak (12 punktów) i Kindlik, co ustawiło grę, dając spokój i komfort gry drużynie gości.

W II kwarcie limanowianie nadal dominowali i na koniec tej części na tablicy widniał wynik 44:18, który zapowiadał wysokie zwycięstwo.

Trzecia kwarta przebiegała w bardziej równorzędnej walce, jednak Kindlik z Peciakiem skutecznie odbierali animusz gospodarzom.

W czwartej kwarcie zawodnicy z Limanowej zaczęli kryć pressingiem na całym boisku i tylko dzięki ich niefrasobliwości w końcówce mecz nie skończył się różnicą 50 punktów.

Ogólnie mecz nie był porywającym widowiskiem, jeśli nie liczyć egzekucji na przeciwniku jakiej dokonywali Peciak i Kindlik. Piotr Kwandrans pojawiał się na boisku chwilowo, głównie po to by skutecznie utemperować rozkręcającego się Księżaka. Nie mogący się wstrzelić Twaróg okazał się bardzo pożyteczny w obronie.

- Trener dał dziś dużo pograć młodym zawodnikom z ławki, a których najbardziej skorzystał Kurczab (10 p) - informuje MKS Limblach. - Pierwsze punkty w III lidze zdobył bardzo aktywny dziś Konrad Tąta. Gratulujemy! Do własnej hali wracamy 16.10.2016 r. na mecz ze Skawą Wadowice, bardzo niewygodnym dla nas przeciwnikiem. Zapraszamy w niedzielę na godz. 16 do hali limanowskiej „trójki” (Zespół Szkół Samorządowych nr 3 w Limanowej).