Piątek, 03 maja Maria, Mariola, Ireneusz, Antonina, Nina

Limblach nie zwalnia tempa. Ważne zwycięstwo.

Opublikowano 03.12.2014 07:04:17 Zaktualizowano 04.09.2018 14:10:43 jaca
2 2333

III LIGA, koszykówka mężczyzn. Trwa dobra passa zespołu MKS Limblach Limanowa. Po trudnym meczu w Tarnowie i pewnym zwycięstwie u siebie z MKS Skawa Wadowice limanowianie wrócili z tarczą z meczu być może przesądzającym o zdobyciu trzeciego miejsca (a może nawet drugiego) w pierwszej rundzie rozgrywek III ligi koszykówki.

KS Niwa Oświęcim - MKS Limblach Limanowa 72 : 86 (23:21)(19:29)(18:15)(12:21)

Punkty dla Limblachu: Zając (22pkt, 2ast, 6zb, 3prz, 2str), Obrzut (16pkt, 10zb, 4str), Kwandrans (16pkt, 4ast, 14zb, 2prz, 5str), Hasior (15pkt, 8zb, 5prz, 1blk, 2str), Kindlik (13pkt,10ast, 5zb, 5prz, 8str), Twaróg(4pkt, 1zb, 2prz, 1blk, 1str), Bugajski(1ast, 1zb, 1str), Kurczab, Ubik, Syktus

Przeciwnik MKS-u ma umowę partnerską z drugoligową drużyną AGH Alstom Kraków, mającą aspiracje pierwszoligowe. Umowa polega na wymianie graczy, w kierunku najczęściej Kraków – Oświęcim. W niedzielę drużynę Niwy również zasiliło kilku graczy z drugiej ligi. Jak widać był to arcyważny mecz dla układu czołówki tabeli.

W pierwszej kwarcie trwała wyrównana walka kosz za kosz. Gospodarze naciskali, goście odpowiadali szybkimi kontrami kończonymi przez Zająca, Obrzuta czy Kindlika. Kwarta skończyła się prowadzeniem gospodarzy 23-21.

W drugiej kwarcie Limblach panował niepodzielnie na parkiecie, zwłaszcza dobrze prezentował się w ofensywie. Dobre zmianę dał Twaróg. Gospodarze nie mogli sobie poradzić w rozpędzonymi zawodnikami MKSu, którzy objęli kontrolę nad przebiegiem meczu i schodzili po połowie z ośmioma oczkami zapasu.

W przerwie zawodnicy z Oświęcimia usłyszeli zapewne sporo gorzkich słów od trenera i w trzeciej kwarcie mocno walczyli o każdą klepkę parkietu. Limanowian nieco uspokoiła sytuacja z pierwszej części meczu i dali się nieco zaskoczyć przegrywając tę odsłonę 18-15.

Zapas pięciu oczek przewali przed ostatnią osłoną pozwolił gościom spokojnie zacząć czwartą kwartę i grać „swoje”. I ta kwarta pokazała siłę Limblachu. Limanowianie potwierdzili swoją klasę i nie dali rywalom żadnych nadziei na zwycięstwo, jakie przecież mieli na początku kwarty. Zresztą trudno by im było wygrać ten mecz rzucając w drugiej połowie tylko 30 punktów, o jeden więcej niż Limblach zdobył w drugiej kwarcie.

W drużynie gości znakomicie i równo zagrała pierwsza piątka. Kwadrans, Hasior i Obrzut zdominowali tablice w walce o zbiórki, Kindlik mądrze prowadził grę, a Zając po raz kolejny okazał się najlepszym strzelcem zespołu. Duża liczba strat wynikała z szybkiej gry i częstych prób kontr w wykonaniu limanowian. Drużyna pokazała, że jest w stanie wygrać każdy mecz w tej lidze i będzie się liczyć w walce o podium na koniec sezonu.

Kolejny mecz zostanie rozegrany za dwa tygodnie z najsłabszą dotychczas drużyną lidze, UKS Regis Wieliczka. Jeśli limanowianie zagrają na swoim normalnym poziomie to zakończą rundę jesienną na drugim lub trzecim miejscu.