Niedziela, 19 maja Iwo, Piotr, Mikołaj, Celestyna, Urban, Iwona

Limanowski karateka wicemistrzem świata!

Opublikowano 17.12.2018 13:09:00 Zaktualizowano 18.12.2018 18:14:44 jaca
2 3950

Odbył się II Mistrzostwa Świata (II International Karate Championships) IKO Nakamura. W zawodach wzięło udział ponad 1200 zawodników z całego świata, z wielu organizacji Kyokushin Karate. Wicemistrzostwo świata wywalczył zawodnik limanowskiego klubu.

Organizatorem tego wielkiego wydarzenia było IKO Nakamura na czele z Sosui Makoto Nakamura oraz Shihan Masanaga Nakamura. W zawodach najwyższej rangi w organizacji IKO Nakamura wystąpił limanowski zawodnik sensei Zbigniew Gągola 3 dan (Goliński Team, Limanowski Klub Karate Kyokushin Karate), który walczył w kategorii open +40 lat. Z zawodnikiem w Japonii przebywał również shihan Zbigniew Goliński Branch Chief Polska 5 dan (szef oddziału).

Po przylocie i zakwaterowaniu w hotelach ekipy z Białegostoku, Limanowej, Zakopanego i Chicago wspólnie udały się do Honbu (centrali IKO Nakamura).

Sensei Zbigniew Gągola zajął wysokie drugie miejsce w kumite open +40 lat! W drodze do finału pokonał dwóch zawodników z Japonii oraz zawodnika z Kanady. W walce finałowej spotkał się z sensei Markiem Ociesielskim (który reprezentował Stany Zjednoczone) i decyzją sędziów ostatecznie uplasował się na drugim miejscu.

Zwieńczeniem pobytu w Japonii była uroczysta Sayonara z udziałem Sosui Makoto Nakamura, shihan Masanaga Nakamura, Branch Chief wszystkich krajów, medalistów oraz zaproszonych gości. W czasie Sayonary shihan Zbigniew Goliński otrzymał złotą kartę Branch Chief, potwierdzającą zeszłoroczną nominację na szefa oddziału IKO Nakamura w Polsce.

Źródło: strona klubu