Środa, 08 maja Liza, Stanisław, Wiktor, Marek, Miron, Kornel

Limanowska szkoła najlepsza w Polsce

Opublikowano 15.06.2015 07:21:48 Zaktualizowano 04.09.2018 14:08:41 jaca
2 6562

W miniony weekend Sopocie odbył się Finał IX Memoriału Andrzeja Grubby. Turniej tenisa stołowego przeznaczony był dla trzyosobowych drużyn, złożonych z zawodników urodzonych w 2002 roku i młodszych. Zwyciężyła drużyna Szkoły Podstawowej nr 4 w Limanowej.

W zawodach wzięły udział 32 reprezentacje szkolne w tenisie stołowym wyłonione w drodze szesnastu wojewódzkich turniejów eliminacyjnych. Przesłaniem Memoriału było uczczenie pamięci wybitnego polskiego sportowca Andrzej Grubby oraz promowanie wartości etycznych i edukacyjnych, a zwłaszcza idei fair play. Finał IX Memoriału Andrzeja Grubby zbiegł się z dziesiątą rocznicą jego śmierci.

Uroczystego otwarcia dokonała Lucyna Grubba wraz z rodziną. Przed turniejem młodzi tenisiści mieli okazje obejrzenia gry pokazowej Patryka Zatówki z Bartoszem Suchem.

Limanowską szkołę ZSS nr 4 w Limanowej reprezentowali: Bartosz Sułkowski, Karol Sułkowski, Filip Golonka oraz trener Albert Golonka.

Młodzi zawodnicy trenujący na co dzień w klubie UKS Płomień Limanowa zaprezentowali się z bardzo dobrej strony zdobywając złoty medal. W ćwierćfinale pokonali oni ZS Pisanica 3:1, kolejnym zwycięstwem zakończył się półfinał rozegrany z drużyną ze szkoły SP Lubartów 3:2. Mecz finałowy zakończył się zwycięstwem 3:1 nad drużyną SP Śmigiel.

Spośród zawodników biorących udział w turnieju drużynowym wyłoniono najlepszego zawodnika. Został nim Bartosz Sułkowski, który nie przegrał żadnego meczu. Uczeń ZSS nr 4 w Limanowej otrzymał Puchar Prezydenta Miasta Sopot.

Patronat Honorowy objął były Minister Sportu i Turystyki – Andrzej Biernat. Patronat medialny – Radio Gdańsk, TVP Gdańsk. Sponsorem sprzętowy była Firma Butterfly.

Źródło: UKS Płomień Limanowa.