Niedziela, 05 maja Irena, Waldemar, Iryda, Tamara

Limanovia znowu bez punktów. Wysoka porażka w Katowicach.

Opublikowano 25.10.2014 15:07:28 Zaktualizowano 04.09.2018 14:11:05 jaca
11 8757

II LIGA, 14 kolejka: Limanovia przegrała na wyjeździe z Rozwojem Katowice. W pierwszej połowie to podopieczni Ryszarda Wieczorka posiadali optyczną przewagę, ale gola zdobyli rywale. W drugiej połowie Rozwój wykorzystał wszystkie błędy rywali i osiągnął wysokie prowadzenie.

ROZWÓJ KATOWICE – LIMANOVIA SZUBRYT LIMANOWA 4 : 1 (1 : 0)

1 : 0 Różalski 35 (smobójcza), 2 : 0 Wróbel 53, 3 : 0 Szkatuła 57, 4 : 0 Mazurek 69, 4 : 1 Chmiest 71.

Sędzia główny: Konrad Kiełczowski (Podlaski ZPN). Żółta kartka: Wróbel.

ROZWÓJ: Soliński - Kapias, Trzemiński, Gałecki, Winiarczyk - Bella (74 Świerczyński), Gacki, Wróbel, Tkocz (64 Wawrzyniak) - Szkatuła (85 Nawrotnik), Żak (19 Mazurek).

LIMANOVIA: Różalski – Hudecki (75 Krówczyński), Kulewicz, Kandel El Said, Zontek – Piwowarczyk, Mysiak, Pietras, Skiba (70 Waksmundzki), Serafin (70 Basta) – Chmiest.

W dzisiejszym meczu nie mogli zagrać:

Rozwój: Dawid Domański (kontuzja), Karol Króliczek (kontuzja), Damian Mielnik (kontuzja), Sebastian Gielza (pauzuje za żółte kartki).

Limanovia: Mateusz Wilk (kontuzja), Damian Majcher (kontuzja), Dariusz Zawadzki (kontuzja).

Zgodnie z przewidywaniami Limanovia rozpoczęła bardzo ostrożnie w defensywie i na początku meczu skutecznie wybijała rywali z rytmu. Po upływie kilku minut niespodziewanie uwidoczniła się optyczna przewaga gości, którzy częściej utrzymywali się przy piłce. W 10 minucie strzał z dystansu oddał Chmiest, ale bez problemów interweniował bramkarz Rozwoju. Gospodarze nie mieli pomysłu na przeprowadzenie akcji ofensywnej, gra w obronie Limanovii była bardzo solidna. W 18 minucie w polu karnym Rozwoju powstało duże zamieszanie, ale żaden z zawodników Limanovii nie zdołał posłać piłki do siatki. Po chwili niezłej okazji dla gości nie wykorzystał Kandel. W kolejnych minutach nadal utrzymywała się przewaga gości. W 30 minucie groźny strzał z 20 metrów na bramkę rywali oddał Skiba, ale piłka nieznacznie poszybowała nad poprzeczką. Tymczasem w 35 minucie goście stracili gola. Po akcji Wróbla i Mazurka w polu karnym Limanovii zrobiło się bardzo duże zamieszanie. Piłka odbiła się od słupka, potem od Różalskiego i wpadła do siatki. Limanovia do końca pierwszej połowy cały czas naciskała, a gra toczyła się głównie na połowie Rozwoju. Mimo przewagi goście nie zdołali doprowadzić do wyrównania. Rezultat po pierwszej połowie nie odzwierciedlał wydarzeń na boisku, a gospodarze mogli mówić o sporym szczęściu.

Limanovia obiecująco rozpoczęła także drugą połowie. Dwa niezłe strzały z dystansu oddał bardzo aktywny dzisiaj Artur Skiba. Jednak chwila nieuwagi kosztowała gości utratę drugiego gola. Bella dośrodkował w pole karne, gdzie pozostawiony bez opieki Tomasz Wróbel pokonał Różalskiego. Strata drugiego gola podłamała podopiecznych Ryszarda Wieczorka i wkrótce przegrywali już 0-3. Po efektownej akcji Wróbla piłkę do siatki posłał Szkatuła. Rozwój grał od tego mementu z kontry i po jednej z nich w 69 minucie prowadził już 4-0. Chwilę później moment rozprężenia w szeregach defensywy Rozwoju wykorzystał Chmiest i po dośrodkowaniu z rzutu rożnego z kilku metrów posłał piłkę do siatki. Goście ambitnie dążyli do zmniejszenia rozmiarów porażki. W 80 minucie niezłą okazję zmarnował Rafał Waksmundzki. W końcówce niewiele było już ciekawych akcji. W Limanovii po raz pierwszy w tym roku zagrał Dawid Basta (nie grał ze względu na poważną kontuzję), który na murawie pojawił się w 70 minucie. Za tydzień (w niedzielę) Limanovia gra u siebie. Rywalem będzie beniaminek II ligi, Nadwiślan Góra.