Środa, 08 maja Liza, Stanisław, Wiktor, Marek, Miron, Kornel

Limanovia - Zagłębie, siedem goli, trzy karne

Opublikowano 21.03.2015 13:41:47 Zaktualizowano 04.09.2018 14:09:52 jaca
10 14629

II liga. W 22 kolejce Limanovia grała u siebie z Zagłębiem Sosnowiec. Było to pierwsze ligowe spotkanie podopiecznych Ryszarda Wieczorka przed własną publicznością. Limanovia miała ten mecz pod kontrolą, prowadząc 2-0. Niestety ostatecznie przegrała 3-4.

Po 21 kolejkach Limanovia zajmowała ostatnie miejsce w tabeli z 15 punktami (ma jeszcze zaległe spotkanie do rozegrania z Wisłą Puławy), a Zagłębie było na szóstym miejscu, mając 33 punkty na koncie. W rundzie jesiennej Zagłębie wygrało u siebie z Limanovią 1-0.

Trener Ryszard Wieczorek zdecydował, że Limanovia rozpocznie w takim samym składem jak w spotkaniu z MKS Kluczbork.

LIMANOVIA SZUBRYT LIMANOWA – ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC 3 : 4 (2 : 3)

1-0 Pribula 28 (karny), 2-0 Ł. Wolsztyński 29, 2-1 Dudek 37 (karny), 2-2 Tylec 39, 2-3 Tylec 44, 2-4 Wrzesień 74, 3-4 Pribula 82 (rzut karny)

Sędzia główny: Krzysztof Korycki (Warszawa). Żółte kartki: Srzyniarz (na ławce rezerwowych) - Matusiak.

LIMANOVIA: Mika – Basta (67 Żołądź), Bierzało, Kulewicz, Derbich – Koman, Pribula, Atanasov, Poliacek (62 Grunt), Ł. Wolsztyński (74 Majcher) – R. Wolsztyński (62 Skiba).

ZAGŁĘBIE: Fabisiak – Ninkovic, Koprucki, Sierczyński, Fonfara (83 Szatan) – Ryndak, Dudek (89 Zaradny), Tylec (64 Wrzesień), Matusiak, Budnik – Arak (66 Tumicz).

Relacja on-line:

Przebieg drugiej połowy:

90(+4)' - koniec spotkania.

90(+2)' - kontra gości i znakomitą okazję zmarnował Zaradny.

90(+1) - zamieszanie w polu karnym gości po dośrodkowaniu Skiby z rzutu rożnego. Limanovia nie potrafiła jednak oddać strzał w światło bramki.

90' - sędzia doliczył 4 minuty.

89' - zmiana w Zagłębiu: za Dudka wchodzi Zaradny.

88' - Limanovia atakuje, ale potrafi sobie wypracować sytuacji strzeleckiej.

84 - piłka w siatce Limanovii, ale zawodnik gości znajdował się na pozycji spalonej i gol nie został uznany.

82' - GOL DLA LIMANOVII. Ponownie pewnie z rzutu karnego Martin Pribula.

81 - rzut karny dla Limanovii. W polu karnym faulowany Pribula.

78'- niemal każde starcie w środku pola sędzia interpretuje jako faul zawodników gospodarzy.

77' - za krytykę sędziego na ławce rezerwowych żółtą kartką ukarany został Skrzyniarz (Limanovia).

74 - zmiana w Limanovii: za Ł. Wolsztyńskiego wchodzi Majcher.

74' - GOL DLA ZAGŁĘBIA. Szyba kontra gości i Wrzesień zdobywa czwartego gola dla swojego zespołu.

73' - w polu karnym upadł Ł. Wolsztyński ale sędzia nie odgwizdał jedenastki. Bardzo kontrowersyjna sytuacja.

71' - piłkę z rzutu wolnego z około 40 metrów dośrodkował Skiba. Piłka szybował pod poprzeczkę ale Fabisiak zdołał wybić futbolówkę.

67' - zmiana w Limanovii: schodzi Basta, a wchodzi Żołądź.

66' - zmiana w Zagłębiu: za Araka wchodzi Tumicz.

64' - zmiana w Zagłębiu: schodzi Tylec a wchodzi Wrzesień.

63' - kolejna stuprocentowa okazja dla gospodarzy. Atanasov uderzył zbyt słabo i piłka w rękach Fabisiaka.

62' - dwie zmiany Limanovii: za R. Wolsztyńskiego wchodzi Skiba, a za Poliacka wchodzi Grunt.

61' - po świetnym podaniu Poliacka w stuprocentowej sytuacji znalazł się Basta. Jego strzał w krótki róg był jednak niecelny.

59' - Limanovia atakuje, ale Zagłębie umiejętnie się broni.

55' - ponownie groźna akcja Atanasova. Świetne podanie do Pribuli w pole karne. Zawodnik gospodarzy upadł na murawę ale nie było faulu w tej sytuacji.

52' - groźnie w polu karnym gości. Na indywidualną akcję zdecydował się Atanasow. Jego strzał z 15 metrów minimalnie minął poprzeczkę.

50' - dośrodkowanie Poliacka w pole karne zbyt mocne i nikt z zawodników gospodarzy nie zdołał sięgnąć piłki.

48' - sporo szczęścia miała teraz Limanovia. Po dośrodkowaniu Dudka minimalnie niecelnie główkował Arak.

47' - akcję lewą stroną boiska Araka powstrzymał Koman.

46' - początek drugiej połowy.

Przebieg pierwszej połowy:

Limanovia miała ten mecz pod kontrolą, ale końcówka pierwszej połowy była w jej wykonaniu katastrofalna i goście szybko wyszli na prowadzenie.

45' - koniec pierwszej połowy.

44' - GOL DLA ZAGŁĘBIA. Ponownie koszmarny błąd w obronie i Tylec mocnym strzałem z 14 metrów wpakował piłkę do siatki.

42' - całkowicie pogubiła się obrona Limanovii. Trzecia bramka dla rywali wisi w powietrzu.

39' - GOL DLA ZAGŁĘBIA: Strzał z 16 metrów Tylca wylądował pod poprzeczką.

37' - GOL DLA ZAGŁĘBIA. Rzut karny na gola zamienił Sebastian Dudek.

36' - rzut karny dla Zagłębia. Kulewicz faulował Araka.

33' - Zagłębie nie może się pozbierać po dwóch szybkich ciosach. Cały czas w natarciu Limanovia.

29' - GOL DLA LIMANOVII. Akcja Łukasza Wolsztyńskiego. W polu karnym zrobiło się duże zamieszanie i zawodnik gospodarzy z paru metrów posłał piłkę do siatki. Spory błąd defensywy Zagłębia.

28' - GOL DLA LIMANOVII. Jedenastkę wykorzystał Pribula.

26' - rzut karny dla Limanovii. Szybka kontra gospodarzy i faul na Rafale Wolsztyńskim.

25' - gra toczy się głównie w środkowej strefie boiska. Liczne dośrodkowania w pole karne Limanovii z łatwością wybijają obrońcy.

21' - gra od kilku minut toczy się głównie na połowie gospodarzy.

20' - z rzutu wolnego z ponad 30 metrów uderzył Ninkovic i piłka poszybowała minimalnie nad bramką Limanovii.

19' - chwilowa przerwa w grze po tym jak w środku pola Kulewicz sfaulował Dudka.

18' - groźna akcja Atanasova prawą stroną boiska, po jego dośrodkowaniu w pole karne pojedynek główkowy z obrońcami gości przegrał Pribula.

16' - prawą stroną atakował Arak, ale po dobrej interwencji Kulewicza piłka znalazł się poza boiskiem.

14' - rzut wolny dla Zagłębia z ponad 30 metrów. Słaby strzał po ziemi oddał Fonfara i Mika bez problemów złapał piłkę.

9' - na bramkę rywali zbyt słabo uderzył Pribula i piłka w rękach bramkarza gości. Limanovia cały czas posiada przewagę.

8' - strzał z dystansu Łukasza Wolsztyńskiego zablokowali obrońcy gości.

7' - szybka kontra Limanovii, jednak Łukasz Wolsztyński zagrał zbyt mocno do swojego brata Rafała i piłka wylądował w rękach Fabisiaka.

5' - po akcji Atanasova i Derbicha w niezłej sytuacji znalazł się Pribula, ale minimalnie szybszy był Fabisiak.

4' - szybka akcja Limanovii, bardzo aktywny w środku pola był Pribula, niestety jeden z zawodników gospodarzy znajdował się na pozycji spalonej.

2' - akcję Tylca lewą stroną boiska powstrzymał Kulewicz.

Na stadionie pojawiło się ponad stu kibiców gości.

1' - początek spotkania. Rozpoczyna Zagłębie.