Poniedziałek, 13 maja Gloria, Gerwazy, Robert, Serwacy, Agnieszka, Magdalena

Limanovia z trudem wydarła punkty Olimpii

Opublikowano 17.11.2013 12:59:43 Zaktualizowano 04.09.2018 14:14:30 jaca
14 13178

II LIGA. W pojedynku dwóch beniaminków Limanovia pokonała przed własną publicznością Olimpię Zambrów. Gospodarze strzelali na początku i w końcówce spotkania. Tym razem szczęście - zwłaszcza w drugiej połowie - sprzyjało Limanovii.

Limanovia kilka razy w tym sezonie mimo przewagi nie potrafiła odnieść zwycięstwa, bo podopiecznym Dariusza Sieklińskiego brakowało skuteczności. Dzisiaj to Olimpia może mówić o pechu, bowiem z przebiegu spotkania sprawiedliwym rezultatem byłby remis. Jednak komplet punktów zostaje w Limanowej, a Limanovia nadal jest drużyną niepokonaną w II lidze przed własną publicznością.

LIMANOVIA SZUBRYT LIMANOWA – OLIMPIA ZAMBRÓW 2 : 1 (1 : 0)

1:0 Serafin 4, 1:1 Hryszko 78, 2:1 Dziadzio 85.

Sędzia główny: Zbigniew Dobrynin (Łódź). Żółte kartki: Pyciak, Czajka, Komorek. Widzów 600.

LIMANOVIA: Sotnicki – Basta, Kulewicz, Garzeł, Majcher (77 Kuligowski) - Pyciak (75 Komorek), Sadio, Orzechowski (58 Czajka), Serafin (67 Pająk), Pietras – Dziadzio.

OLIMPIA: Czapliński – Olszewski, Piłatowski, Szczepanik (72 Ciach), Gogol - Hryszko, Grzybowski, Kuczałek, Jastrzębski - Jakuszewski, Poduch.

Przebieg drugiej połowy:

90(+4) - koniec spotkania.

90(+3) ‘ - stuprocentowa okazja dla Olimpii, jednak Ciach spudłował z kilku metrów.

89' - żółtą kartką ukarany Komorek, a po chwili Czajka (obaj Limanovia).

88' - po strzeleniu drugiego gola gospodarze kontrolują wydarzenia na boisku.

85' - GOL DLA LIMANOVII. Po krótkim rozegraniu rzutu rożnego, piłkę z Kulewiczem rozegrał Dziadzio i najskuteczniejszy strzelec Limanovii z 8 metrów pokonał Czaplińskiego.

82' - strzał Jastrzębskiego z dystansu poszybował wysoko nad bramką.

78' - GOL DLA OLIMPII. Słaba postawa Limanovii w drugiej połowie przyniosła Olimpii zasłużonego gola. Po prostym błędzie w defensywie gospodarzy Hryszko oddał mocny strzał z ostrego kąta w długi róg i Sotnicki był bez szans.

75' - okres słabszej gry z obu stron, dużo fauli w środku pola. Goście mimo niekorzystnego rezultatu nadal nie podejmują ryzyka ataków większą ilością zawodników.

67' - szybka kontra i groźna odpowiedź gospodarzy. W dobrej sytuacji najpierw nieprecyzyjny strzał oddał Dziadzio, a po chwili Garzeł.

66' - Limanovia ma sporo szczęścia. Hryszko bez problemów przeprowadził akcję prawą stroną boiska. Podał na pozostawionego na 12 metrze Szczepanika, a ten w idealnej sytuacji oddał słaby strzał i piłka wylądowała w rękach Sotnickiego.

63' - wreszcie groźną ofensywną akcję na skrzydle przeprowadził Basta. Niestety żaden z zawodników gospodarzy nie sięgnął piłki po jego dośrodkowaniu w pole karne.

61' - strzał z 20 metrów oddał Serafin, ale piłka poszybowała daleko od bramki Olimpii.

60' - niestety pierwszy kwadrans drugiej połowy był słaby w wykonaniu Limanovii. Mnożą się niedokładne podania i proste straty. Olimpia z każdą minutą coraz śmielej atakuje.

54' - Olimpia miała dogodną okazję na wyrównanie. Piłkę nieczysto uderzył Jastrzębski i piłkę bez problemów złapał Sotnicki.

50' - odpowiedź Olimpii, ale uderzenie Jakuszewskiego z dystansu było zbyt słabe, żeby sprawiło kłopoty Sotnickiemu.

49' - na strzał z dystansu zdecydował się Orzechowski, ale bramkarz gości bez problemów interweniował.

Przebieg pierwszej połowy:

45’ – koniec pierwszej połowy. Prowadzenie zdobyte już na początku meczu rekompensuje kibicom przeciętne spotkanie, które jak do tej pory nie obfituje w zbyt wiele groźnych sytuacji podbramkowych.

45' - żółtą kartką ukarany został Pyciak (Limanovia).

40' - w odpowiedzi na strzał z dystansu zdecydował się Jastrzębski, ale futbolówka poszybowała kilka metrów od bramki gospodarzy.

38' - aktywny Pyciak dośrodkował piłkę w pole karne, ale obrońcy Olimpii skutecznie zablokowali Wojciecha Dziadzio.

32' - Limanovia próbowała rozegrać akcję prawą stroną boiska. Na strzał z 20 metrów zdecydował się Pyciak, ale został zablokowany przez obrońców Olimpii.

30' - Olimpia oprócz sytuacji z 4 minuty radzi sobie bardzo dobrze w obronie. Limanovia ma duże problemy z wypracowaniem sytuacji pod bramką rywali, mimo że gra znowu toczy się głównie na połowie gości.

24' - kolejna groźna kombinacyjna akcja Olimpii. Szczęście znowu po stronie Limanovii, bo w dogodnej sytuacji piłki nie zdołał przejąć Hryszko.

22' - poważne ostrzeżenie dla gospodarzy ze strony Olimpii. Po dośrodkowanie w polu karnym żaden z zawodników gości nie zdołał jednak sięgnąć piłki.

20' - po efektownym początku spotkania, gra toczy się głównie w środkowej części boiska. Limanovia stara się wciągnąć rywala na własną połowę licząc na szybką kontrę. Jednak jak na razie rywale nie kwapią się do bardziej zdecydowanych ataków.

5' - 10' - po strzeleniu gola Limanovia uspokoiła grę. Gospodarze posiadają optyczną przewagę, ale ataki podopiecznych Dariusza Sieklińskiego rozbijane są pod polem karnym Olimpii.

4’ – GOL DLA LIMANOVII. Szybka akcja Limanovii prawą stroną boiska. Piłka trafiła w pole karne, tam lekko trącił ją Wojciech Dziadzio, a stojący na 6 metrze Serafin precyzyjnym uderzeniem pokonał Czaplińskiego.

1’ – już kilkadziesiąt sekund po rozpoczęciu spotkania goście mieli okazję na objęcie prowadzenia. W dogodnej sytuacji znalazł się Jastrzębski, ale w ostatniej chwili został zablokowany przez obrońców gospodarzy.

RAZEM DOM WYJAZD MECZE BEZPOŚREDNIE
Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
14. Olimpia Zambrów 17 18 5 3 9 15-20 2 1 4 6-8 3 2 5 9-12 2 4 1 1 0 3-2
15. Świt Nowy Dwór Mazowiecki 17 18 5 3 9 13-22 3 1 4 7-8 2 2 5 6-14 2 3 1 0 1 2-2
16. Radomiak Radom 17 18 4 6 7 28-24 3 4 1 18-11 1 2 6 10-13 2 1 0 1 1 1-2
17. Garbarnia Kraków 17 17 5 2 10 15-32 2 2 6 8-20 3 0 4 7-12
18. Concordia Elbląg 17 13 3 4 10 11-28 2 2 4 7-10 1 2 6 4-18

Tabela: 90minut.pl