Niedziela, 28 kwietnia Paweł, Waleria, Ludwik, Piotr, Bogna, Witalis

Limanovia wygrywa w Krakowie!

Opublikowano 18.08.2012 16:50:38 Zaktualizowano 04.09.2018 14:18:20
17 6655

W 3 kolejce III ligi Limanovia Szubryt zmierzyła się na wyjeździe z Hutnikiem Kraków. Po bardzo trudnym spotkaniu podopieczni Dariusza Sieklińskiego odnieśli pierwsze ligowe zwycięstwo w tym sezonie.

HUTNIK KRAKÓW – LIMANOVIA SZUBRYT LIMANOWA 0 : 1 (0 : 0)

0-1 Dziadzio 80 (rzut karny).

Sędzia główny: Jakub Dobosz (Kielce). Żółte kartki: Antoniak, Kusak - Czajka, Skiba, Ślęczka, Serafin. Widzów 700.

Hutnik: Kusak – Antoniak (64 P. Jagła), Bienias, Jagła, Zimny (46 Urbaniec) – Hul, Guja, Gamrot, Świątek – Gamrot (70 Witek), Cichy (61 Stanek).

Limanovia: Sotnicki – Ślęczka, Kulewicz, Czajka, Garzeł – Kozieł (46 Basta), Pietras, Cygnarowicz (72 Serafin), Skiba (56 Kostek) - Dziadzio, Mężyk (56 Cebula).

I połowa:

3 minuta - lekka przewaga Hutnika, ale gospodarze nie potrafili sobie wypracować sytuacji strzeleckiej. Natomiast Limanovia wyprowadziła szybką kontrę. Niestety fatalne dośrodkowanie Ślęczki zaprzepaściło szansę na groźną okazję pod bramką Kusaka.

6 minuta - z rzutu wolnego (z ok. 25 metrów) uderzał Guja, ale Sotnicki bez problemów złapał piłkę.

12 minuta - świetną akcję przeprowadziła Limanovia. Piłka na 14 metrze trafiła do Mężyka. Napastnik gości w dobrej sytuacji posłał piłkę wysoko nad poprzeczką.

22 minuta - z 20 metrów mocny strzał oddał Mężyk. Futbolówka poszybowała kilka metrów od bramki Hutnika.

24 minuta - niewiele brakowało, aby Guja zaskoczył Sotnickiego strzałem bezpośrednio z rzutu rożnego. Bramkarz Limanovii z trudem wybił piłkę.

26 minuta - fatalna interwencja Kusaka, który wypuścił piłkę z rąk. Bliski oddania strzału na pustą bramkę był Garzeł, ale bramkarz Hutnika w ostatniej chwili naprawił swój błąd.

37 minuta - groźny strzał z 20 metrów oddał Guja, ale Sotnicki złapał piłkę.

40 minuta - w odpowiedzi z 22 metrów strzał oddał Dziadzio. Ponownie niepewna interwencja Kusaka, który z trudem wybił futbolówkę na rzut rożny.

42 minuta - znowu groźna akcja Hutnika. Tym razem w dogodnej sytuacji nieskutecznością wykazał się Świątek.

Koniec pierwszej połowy.

II połowa:

49 minuta - Sotnicki ratuje Limanovię przed utratą gola po strzale z 19 metrów Nawrota.

52 minuta - pownie znakomicie spisał się Sotnicki, tym razem obronił strzał z rzutu wolnego wykonywany przez Guję.

56 minuta - spore zamieszanie na boisku. Po strzale z rzutu wolnego Skiby piłka odbiła się od poprzeczki i wyszła w pole. Zdaniem gości futbolówka wyraźnie przekroczyła linię bramkową. Sędzia główny był jednak innego zdania i nakazał grać dalej.

65 minuta - ponownie zza pola karnego uderzał Guja, ale Sotnicki na posterunku.

66 minuta - Limanovia była bliska objęcia prowadzenia, Cebula strzelał minimalnie niecelnie.

68 minuta - goście teraz wyraźnie przeważają. Pietras w dogodnej sytuacji został zablokowany przez obrońców gospodarzy.

69 minuta - Kusak broni groźny strzał Cygnarowicza.

72 minuta - tym razem niezłą sytuację miał Dziadzio, ale fatalnie spudłował.

79 minuta - RZUT KARNY DLA LIMANOVII!!! W polu karnym Cebulę faulował bramkarz gospodarzy, który wcześniej popełnił fatalny błąd wypuszczając piłkę z rąk.

80 minuta - GOL DLA LIMANOVII. Pewne uderzenie z 11 metrów oddał Dziadzio.

81 - 90 minuta - Hutnik w końcówce spotkania mocno przycisnął, ale Limanovia zdołała utrzymać korzystny rezultat do końca i odnieść pierwsze w tym sezonie zwycięstwo.