Środa, 08 maja Liza, Stanisław, Wiktor, Marek, Miron, Kornel

Limanovia w finale wojewódzkim

Opublikowano 29.06.2011 19:02:40 Zaktualizowano 04.09.2018 14:22:20
7 7593

Piłka nożna: Limanovia pokonała Unię Tarnów w półfinale Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim (Małopolskiego Związku Piłki Nożnej).

Limanovia Szubryt Limanowa – Unia Tarnów 3-2 (2-1)

0-1 Sojda 26, 1-1 Ślazyk 32, 2-1 Basta 41, 3-1 Gadzina 67 (rzut karny), 3-2 Popiela 77

Sędziował Robert Marciniak (Kraków). Żółte kartki: Ślazyk – Wolański, Popiela, Kleinschmidt, Adamski, Matras. Czerwona kartka: Wolański 90, niesportowe zachowanie, Kleinschmidt 90, niesportowe zachowanie. Widzów 250.

Limanovia: Pyskaty – Kulewicz, Banaszkiewicz, Madoń (88 Wszołek), Kępa – Wtorek, Chlipała (85 Kociołek), Ślazyk (68 Miśkowiec), Kiwacki – Gadzina, Basta (79 Wardęga).

Unia Tarnów w zakończonym niedawno sezonie zajęła 3 miejsce w III lidze.

W drugim półfinale w Wolbromiu miejscowy Przebój przegrał po dogrywce z Garbarnią Kraków 2:4. Mecz finałowy ma się odbyć w niedzielę 3 lipca, w Limanowej lub Zabierzowie (decyzja zapadnie prawdopodobnie jutro). Zdobywca małopolskiego Pucharu Polski, w kolejnej fazie na szczeblu centralnym rozegra mecz u siebie, 20 lipca, z Rakowem Częstochowa (14 miejsce w II lidze).

Przebieg meczu Limanovia - Unia:

1 minuta – akcja Basty lewą stroną boiska. Podał na 5 m do Kiwackiego, a ten uderzył prosto w bramkarza gości.

11 minuta – tym razem Basta dośrodkował z prawej strony, ale Ślazyk nieczysto uderzył piłkę.

16 minuta – ponownie w roli głównej Basta. Oddał minimalnie niecelny strzał z 16 metrów.

18 minut – Matras próbuje zaskoczyć Pyskatego z rzutu wolnego (ok. 30 m). Bramkarz gospodarzy pewnie interweniuje.

22 minuta – znowu atakuje Unia. Krupa podał do Wolańskiego, a ten w dogodnej sytuacji mija się z piłką.

26 minuta – gol dla gości. Po dośrodkowaniu z lewej strony strzałem w długi róg popisał się Stojda.

32 minuta – gol wyrównujący. Akcje prawą stroną boiska przeprowadził Chlipała, podał po ziemi do Ślazyka, a ten bez większych problemów pokonał Liberę.

41 minuta - jeszcze przed przerwą po celnej główce Basty, gospodarze objęli prowadzenie.

52 minuta – przewaga gospodarzy. Kulewicz groźnie uderzył z dystansu, ale bramkarz Unii nie dał się zaskoczyć.

56 – sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy, po tym jak sfaulowany został Gadzina. Kiwacki uderzył z jedenastki w środek bramki i Libera nie miał problemów ze skuteczną interwencją.

67 minuta - ponownie w obrębie szesnastki sfaulowany został Gadzina, ale tym razem egzekutorem był sam poszkodowany, który podwyższył na 3-1.

77 minuta - indywidualna akcja i gol Popieli.

Unia atakowała do końca, ale nie zdołała już zmienić rezultatu. Po meczu piłkarze mieli sporo pretensji do pracy sędziego głównego. Doszło również do przepychanek wśród kibiców interweniowała policja: www.limanowa.in/wydarzenia/news,4648.html