Wtorek, 07 maja Benedykt, Gizela, Elżbieta, Ludomira, August

Limanovia – Turbacz. Lider walczył z autsajderem

Opublikowano 11.11.2015 14:15:51 Zaktualizowano 04.09.2018 14:06:22 jaca
6 4923

V liga („okręgówka”, Nowy Sącz). W ostatnim spotkaniu rundy jesiennej prowadząca w tabeli Limanovia pokonała u siebie ostatni zespół tabeli, Turbacz Mszana Dolna. Rywale mimo kiepskiego początku walczyli do końca o korzystny rezultat.

Turbacz w Limanowej pozostawił dobre wrażenie. Ostatni zespół w tabeli potwierdził, że ma potencjał, aby odbić się od dna. W pierwszej połowie gospodarze posiadali wyraźną przewagę, co udokumentowali dwoma golami. Przez ponad pół godziny Limanovia grała w liczebnej przewadze, ale nie forsowała większego tempa czekając na błąd rywali. Turbacz grał bardzo ambitnie i w końcówce zdołał zdobyć kontaktowego gola. Na walkę o wyrównanie zabrakło już czasu.

LIMANOVIA LIMANOWA – TURBACZ MSZANA DOLNA 2 : 1 (2 : 0)

1:0 Wierzycki 5, 2:0 Kandel 37, 2-1 Barda 90.

Od 58 minucie Turbacz grał w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Dziadonia (w konsekwencji drugiej żółtej).

LIMANOVIA: Mastalerz – Kandel (46 D. Kurczab), Ruchałowski, Wierzycki, Czaja – Piwowarczyk (33 Mąka), Lichota, Ślazyk, Wsół (62 K. Kurczab), M. Król – Kożuch (72 Wójtowicz).

TURBACZ: Leśniak – G. Szynalik, W. Dziadoń, Joniec, K. Dziadoń – Gocał, Surówka, Gąsior, Nowakowski – Wacławik, Barda.

Tak padły gole:

1-0 – po dośrodkowaniu Piwowarczyka celną główką popisał się były piłkarz Turbacza, Sylwester Wierzycki.

2-0 – rzutu różnego dośrodkował Ruchałowski i tym razem celnie główką uderzył Kandel.

2-1 – błąd Mastalerza, który zbyt krótko wybił piłkę i Barda z paru metrów umieścił piłkę w siatce.

0 1
Szkoda, że na wyniki innych drużyn (przynajmniej powiatowych) trzeba czekać tak długo.
maj321
2015-11-11 16:39:30
0 1
mam pytanie, turbacz grał rzeczywiście tak dobrze czy limanovia grała tak jak w 2 poprzednich meczach? pytam bo jestem bardzo zaskoczony takim wynikiem :)
Arwen
2015-11-11 16:40:49
0 1
Gratulacje za wynik, nie za grę, dobrze chociaż że dostali tzw. zadyszki przed przerwą zimową, bo to już nie jest ta drużyna grająco efektownie. Może przerwa zimowa i treningi siłowe dobrze wpłyną na zawodników.
sswl
2015-11-11 22:12:35
0 1
Caly mecz kontrolowala Limanovia , Turbacz cos prubowal ale ataki konczyly sie na ich polowie, w sumie chyba druzyna z Mszany oddala jeden strzal celny (gol) po bledzie naszego bramkarza przez caly mecz.Patrzac na gre Limanovii to rzeczywiscie od 2 - 3 gra nie wyglada jak na poczatku sezonu , oczywiscie bylo dzis mnostwo sytuacji zeby strzelic wiecej bramek Turbaczowi ale zawiodla znowu skutecznosc, poprostu nie mozna wymagac tez tego by MKS wygrywal kazdy mecz po 4-5 do zera, kiedys musialo sie to skonczyc .Sa 3 punkty i to sie liczy , Turbacz jak na swoje problemy kadrowe zagral tez dobre spotkanie w wiekoszosci w obronie ale jesli zwieksza swoj sklad (bo chyba mieli tylko 1 rezerwowego) i dograja sie nawzajem to moga zaczac zaskakiwac na wiosne, bo jak wiadomo tez mieli problemy z kadra tak jak Limanovia przed przystapieniem do rozgrywek.W Limanowej tez chlopaki graja na 'swiezo' ze soba , juz kiedys pisalem ze dobrze by im zrobilo pograc jeszcze jeden sezon w tej lidze by sie 'dotrzec' , bo gra wielu mlodych i lepiej zeby tu zdobyli jakies doswiadczenie.Ogolnie to brava dla Turbacza za walke i dla MKSu za kolejna wygrana :) pozdrawiam
wabo
2015-11-12 05:55:17
0 1
Ogólnie zadyszka od meczu z Kobylanką, dobrze przepracowana zima i odpoczynek a wszystko wróci do normy, trzeba pomyśleć o nabyciu jeszcze jednego napastnika. Pozdrawiam i do wiosny