2 3365

Niespodzianka w Limanowej. Pewne zwycięstwo Orkana Szczyrzyc.

IV LIGA:

Limanovia Szubryt Limanowa – Alwernia Kraków 0-0

Sędziował Mariusz Kuś (Tarnów). Żółte kartki: Sotnicki, Kępa, Wtorek – Sawczuk, Kulawik, Tekielak, Pacanowski. Widzów 250.
 Limanovia: Sotnicki – Kępa, Madoń, Ruchałowski, R. Kulewicz – Wtorek (83 Kurczab), Naściszewski, Skiba (75 Duchnik), Lachor (46 Pietrzak) – Miśkowiec, Ślazyk (52 Gadzina).
 Lider podejmował przed własną publicznością autsajdera. Wydawało się, że goście skazani są na wysoką porażkę. Tymczasem konsekwentna i szczęśliwa gra w defensywie przyniosła Alwernii jeden punkt. Gospodarze mogą mieć pretensje tylko do siebie. W pierwszej połowie posiadali przygniatającą przewagę, ale razili nieskutecznością. Znakomitych okazji nie wykorzystał Naściszewski, Wtorek i dwukrotnie Miśkowiec.
 W drugiej połowie gra toczyła się właściwie cały czas na połowie Alwernii. Jednak goście bronili się bardzo dobrze i podopieczni Mariana Tajdusia mieli sporo problemów ze stworzeniem groźnej sytuacji pod bramką rywali. W końcówce dwie okazje na gola zmarnował Gadzina. Limanovia w pięciu ostatnich meczach nie straciła gola. Gorzej wygląda sytuacja ze skutecznością. W ostatnich czterech spotkaniach podopieczni Mariana Tajdusia zdobyli zaledwie jednego gola.
 Limanovia nadal pozostaje liderem IV ligi. Druga w tabeli Sandecja II zremisowała na wyjeździe z Wolanią 2-2.

Orkan Szczyrzyc – Glinik Gorlice 2-0 (0-0)

1-0 Limanówka 17, 2-0 Gnyla 52
 Sędziował Ireneusz Warchał (Wadowice). Żółte kartki: Zasadni, Gnyla, Nowak, Limanówka – Olech, Stępkowicz. Widzów 100.
 Orkan: Piwowarczyk – Zasadni, Stelmach (85 Staśko), Pociecha, Łabędź – Tabor, Nowak (73 Gargas), Ciezarek, Gnyla (79 Piechówka) – Limanówka, M. Drobny.