Czwartek, 25 kwietnia Marek, Jarosław

Limanovia sięgnęła po komplet punktów

Opublikowano 02.10.2011 15:09:22 Zaktualizowano 04.09.2018 14:21:18
8 6029

Limanovia wysoko pokonała Juventę Starachowice. Obie drużyny w ostatnich spotkaniach ligowych zawodziły i dzisiaj były bardzo zmotywowane do walki o punkty. Wyraźnie lepsza była jednak Limanovia.

Limanovia Szubryt Limanowa – Juventa Starachowice 4-0 (1-0)
1-0 Basta 28, 2-0 Kiwacki 51, 3-0 Prokop 59, 4-0 Wańczyk 77
Sędziował Tomasz Kita (Brzesko). Żółte kartki Skiba, Banaszkiewicz, Wańczyk – Kwiecień, Kopeć dwie, Gębura, M. Kalista, Anduła. Czerwona kartka: Kopeć 88. Widzów 500.
Limanovia:
Pyskaty - Krupa, Kulewicz, Banaszkiewicz, Wszołek – Wańczyk, Prokop, Skiba (73 Ślazyk), Basta (79 Kępa) – Kiwacki, Waksmundzki (64 Pietrzak).
Juventa: Wróblewski – K. Kalista, Gębura, Senderowski, Korona – Kwiecień (70 Fabjański), Gruszczyński, Kopeć, M. Kalista – Stawiarski, Anduła (77 Janik).

I połowa:

8 minuta – pierwsza groźna akcja Limanovii. Kiwacki (po podaniu Prokopa) z 10 m uderzył jednak zbyt słabo, do tego wprost w bramkarza gości.

9 minuta – szybka kontra Juventy prawą stroną boiska. Po podaniu Anduły w pole karne M. Kalista mija się z piłką. Limanovia miała sporo szczęścia w tej sytuacji.

20 minuta – następna szybka kontra gości. Wyraźnie zaspała defensywa gospodarzy. Na posterunku był jednak Wszołek, który przerwał akcję Juventy.

28 minuta – z rzutu wolnego na bramkę Juventy uderzył Waksmundzki. Wróblewski zdołał odbić piłkę zmierzającą tuż pod poprzeczkę. W polu karnym gości zrobiło się duże zamieszanie. Skiba odegrał głową na 5 metr, a tam Basta umieścił futbolówkę w siatce.

32 minuta – Pyskaty uratował Limanovię przed utratą gola. Popisał się znakomitą interwencją po główce Korony z 7 metrów.

42 minuta – dośrodkowanie Prokopa i groźna główka Skiby. Uderzenie jednak zbyt słabe i bramkarz Juventy pewnie łapie piłkę.

45 minuta – strzał Skiby z 30 metrów broni Wróblewski.

II połowa:

46 minuta – fatalny błąd Pyskatego i w idealnej sytuacji znalazł się M. Kalista. Przed sobą pustą bramkę, ale po jego uderzeniu piłka odbiła się od poprzeczki.

51 minuta – Kiwacki strzałem z 5 metrów podwyższa na 2-0.

57 minuta – uderzenie M. Kalisty z 25 metrów poszybowało nad poprzeczką.

59 minuta – akcję rozpoczął Waksmundzki, który podał do Basty, a ten odegrał do Prokopa. Ustawiony na 7 metrze doświadczony zawodnik Limanovii, pewnym strzałem pokonał Wróblewskiego.

77 minuta – piłką wywalczył Ślazyk i odegrał do Wańczyka, który uderzeniem z 15 metrów podwyższył na 4-0.

W końcówce wyraźna dominacja Limanovii. Bezradni piłkarze Juventy coraz częściej faulowali.

1.  Szreniawa Nowy Wiśnicz 10 23 7 2 1 19-2 3 1 1 10-2 4 1 0 9-0
2.  Poprad Muszyna 10 22 7 1 2 14-7 4 1 0 9-3 3 0 2 5-4
3.  Limanovia Limanowa 10 20 6 2 2 17-4 3 1 2 12-2 3 1 0 5-2
4.  Unia Tarnów 10 19 6 1 3 9-9 4 0 0 7-1 2 1 3 2-8
5.  Przebój Wolbrom 10 18 5 3 2 15-4 1 2 1 3-1 4 1 1 12-3
6.  Granat Skarżysko-Kamienna 10 17 5 2 3 12-9 2 1 2 5-6 3 1 1 7-3
7.  Lubań Maniowy 10 15 4 3 3 13-15 3 1 2 11-10 1 2 1 2-5
8.  Juventa Starachowice 10 14 4 2 4 12-13 2 0 2 5-3 2 2 2 7-10