Poniedziałek, 06 maja Filip, Judyta, Jan, Jakub, Benita

Limanovia rozpoczęła nowy sezon ligowy

Opublikowano 12.08.2012 18:15:00 Zaktualizowano 04.09.2018 14:18:26
1 5058

III LIGA: W inauguracyjnym meczu nowego sezonu Limanovia zremisowała na wyjeździe z Granatem Skarżysko-Kamienna.

GRANAT SKARŻYSKO-KAMIENNA – LIMANOVIA SZUBRYT LIMANOWA 1 : 1 (1-0)

1-0 Grunt 44, 1-1 Mężyk 65

Sędzia główny: Jacek Kubicki (Kielce). Żółte kartki: Cygnarowicz, Kostek – Bała, Chrzanowski. Widzów 200.

Granat: Majcherczyk – Chrzanowski (81 Jackowski), Prus-Niewiadomski, Grunt, Bała – Imiela, Sala, Taler, Kołodziejczyk (77 Labęda) – Mikołajek (54 Ryński), Fryc (68 Gajos).

Limanovia: Mastalerz – Czajka, Kulewicz, Garzeł, Cygnarowicz (46 Serafin) – Kozieł (57 Mężyk), Pietras, Kostek (78 Skiba), Basta – Cebula (72 Gadzina), Dziadzio.

Przebieg I połowy:

3 minuta – rzut wolny zza 16 metrów dla Limanovii. Strzał Kozieła z trudem nad bramką przenosi Majcherczyk.

12 minuta – kolejna groźna akcja gości, ale główka Cebuli poszybowała minimalnie nad poprzeczką.

21 minuta – ponownie z dobrej strony pokazał się Cebula. Jego strzał na raty obronił bramkarz gospodarzy.

24 minuta – Basta zdecydował się na uderzenie z 20 metrów, jednak znowu skutecznie interweniuje Majcherczyk.

26 minuta – Kostek zagrał w pole karne i Dziadzio umieścił piłkę w siatce. Sędzia gola nie uznał odgwizdując pozycję spaloną. Bardzo kontrowersyjna sytuacja.

35 minuta – kontra gospodarzy. Garzeł ofiarną interwencją przerywa akcję Talera.

39 minuta – następna kontra gospodarz, ale Imiela uderzył niecelnie.

44 minuta – Granat w końcówce przycisnął i ataki gospodarzy przyniosły efekt bramkowy. Grunt wykorzystał dokładne dośrodkowanie i z 5 metrów pokonał bramkarza Limanovii.

Pierwsza połowa to nieskuteczność gości i zryw gospodarzy w trzecim kwadransie, który przyniósł im prowadzenie.

Przebieg II połowy:

46 minuta – Limanovia rozpoczyna od ataków. Cebula z 10 metrów uderzył nad bramką.

65 minuta – Gol dla Limanovii! Mężyk otrzymał podanie na 5 metrze minął obrońcę i umieścił piłkę w siatce.

67 minuta – kontra gospodarzy, ale akcję przerywa Dziadzio.

70 minuta – szybka akcja Kostka, ale Mężyk nieczysto uderza w piłkę.

75 minuta – Limanovii bliska objęcia prowadzenia, ale Serafin z 5 metrów posyła piłkę nad poprzeczką.

84 minuta – Kulewicz (Limanovii) uderza obok słupka.

W doliczonym czasie gry gospodarze przycisnęli, ale nie zdołali pokonać Mastalerza.