Czwartek, 25 kwietnia Marek, Jarosław

Limanovia rozgromiła lidera!!!

Opublikowano 14.03.2015 15:09:57 Zaktualizowano 04.09.2018 14:09:55 jaca
16 11787

II LIGA. W swoim pierwszym w tym roku ligowym spotkaniu Limanovia postarała się o sensacyjny wynik. Wysokie zwycięstwo ostatniej drużyny w lidze na boisku lidera to z pewnością najważniejsze wydarzenie 21 kolejki. Zwłaszcza, że styl gry podopiecznych Ryszarda Wieczorka stał na wysokim poziomie.

Biorąc pod uwagę ligową tabelę wydawało się, że lider przed własną publicznością z łatwością wygra z autsajderem. Jednak limanowski zespół to całkiem inna drużyna niż jesienią i w tym upatrywano szansę na korzystny rezultat. Nikt jednak nie spodziewał się, że główny kandydat do awansu zostanie na własnym boisku upokorzony przez podopiecznych Ryszarda Wieczorka. MKS Kluczbork stracił najmniej goli ze wszystkich drużyn w lidze, a dzisiaj został czterokrotnie ugodzony przez zespół, który do tej pory miał największe problemy ze strzelaniem bramek. W podstawowym składzie Limanovii pojawiło się aż 9 nowy zawodników. Jesienią w limanowskim zespole regularnie grywał tylko Radosław Kulewicz (kapitan drużyny). Dawid Basta niemal przez całą rundę do dochodził do odpowiedniej dyspozycji po kontuzji odniesionej jeszcze na początku 2014 roku.

MKS KLUCZBORK – LIMANOVIA SZUBRYT LIMANOWA 0 : 4 (0 : 2)

0:1 Ł. Wolsztyński 7, 0:2 Pribula 17, 0:3 Pribula 48, 0:4 Atanasow 90.

Sędzia główny: Jacek Lis. Żółte kartki: Tomaszewski.

KLUCZBORK: Pogorzelec – Tomaszewski (46 Hober), Ganowicz, Arian, Orłowicz – Niziołek, Nowacki, Swędrowski, Reinhard, Kojder (46 Grzegorzewski) – Burski (76 Kasperkiewicz).

LIMANOVIA: Mika – Basta (77 Żołądź), Bierzało, Kulewicz, Atanasow – Koman, Poliacek, Pribula (74 Serafin), Derbich, Ł. Wolsztyński (78 Majcher) – R. Wolsztyński (70 Grunt).

Drużyna z Kluczborka przed spotkaniem nie lekceważyła Limanovii wiedząc jak gruntowne zmiany zaszły w tym zespole. Jednak lider od pierwszych minut został zdominowany przez podopiecznych Ryszarda Wieczorka. Do tego stracili gola już na początku po fatalnym błędzie. Po prostej stracie Ariana piłka trafił do Derbicha, jego strzał zdołał jeszcze odbić Pogorzelec, ale dobitka Łukasza Wolsztyńskiego wylądowała w siatce. Zdobyty gol dodał Limanovii pewności siebie i nadal utrzymywała się przewaga gości. Zaskoczeni gospodarze popełniali coraz więcej błędów i kolejny gol był tylko kwestią czasu. W 17 minucie po rozegraniu rzutu rożnego na bramkę rywali uderzył Pribula i piłka po rykoszecie wpadła do siatki. Kluczbork starał się odpowiedzieć ale ich ataki nie sprawiały podopiecznym Ryszarda Wieczorka większych problemów. Tymczasem w 30 minucie Limanovia mogła prowadzić już 3-0. Po szybkiej kontrze strzał Pribuli otarł się o słupek. W 40 minucie świetną akcję przeprowadził ponownie Pribula, jego podanie dotarło do dobrze ustawionego Ł. Wolsztyńskiego, ale strzelec pierwszego gola w dobrej sytuacji nie trafił w piłkę. W pierwszej połowie gospodarze nie potrafili stworzyć groźnej sytuacji pod bramką Limanovii.

W przerwie gospodarze dokonali dwóch zmian. Jednak początek drugiej połowy przyniósł Limanovii trzeciego gola. Ponownie w roli głównej wystąpił słowacki pomocnik Martin Pribula. Otrzymał podanie od R. Wolsztyńskiego i w stuprocentowej sytuacji podwyższył rezultat spotkania. Po trzecim golu goście znacznie uspokoili grę, oddając inicjatywę gospodarzom czekali na możliwość przeprowadzenia szybkiej kontry. Taktyka sprawdzała się, bo Kluczbork nie radził sobie z defensywą Limanovii, a wkrótce nadarzyła się okazja na kontrę dla gości. W 58 minucie wychodzącemu na czystą pozycję R. Wolsztyńskiemu w ostatniej chwili piłkę spod nóg wybił obrońca gospodarzy. W 65 minucie minimalnie niecelny strzał z 15 metrów oddał Pribula. Chwilę później okazję na pierwszego gola miał MKS Kluczbork. Mocny strzał Orłowicza był jednak nieznacznie niecelny. Ta sytuacja poderwała gospodarzy do bardziej zdecydowanych ataków. Gra coraz częściej toczyła się w okolicach pola karnego gości. Limanovia jednak dzisiaj spisywała się znakomicie i w 90 minucie Antanasow po szybkiej kontrze zdobył czwartego gola.