Czwartek, 25 kwietnia Marek, Jarosław

Limanovia poskromiła tarnowskie „Jaskółki”, szalony mecz Sokoła Słopnice

Opublikowano 17.10.2017 07:40:30 Zaktualizowano 04.09.2018 13:56:23 jaca
0 3022

MAŁOPOLSKA LIGA JUNIORÓW STARSZYCH. Po zaciętych spotkaniach zwycięstwo odniosła Limanovia i Sokół Słopnice.

MKS Unia Tarnów - Limanovia ELEKTRICAL MOS.PL Limanowa 2:3 (0:2)

0:1 Paweł Pławecki 25 (asysta Maciej Tarasek), 0:2 Bartłomiej Żurek 70 (asysta Maciej Krzyżak), 1:2 Kamil Żurek 48, 2:2 Sebastian Wantuch 56, 2:3 Paweł Pławecki 85 (po indywidualnej akcji)

Skład Limanovii: Maciej Kordeczka - Mariusz Liptak, Konrad Łękawa, Kacper Skrzatek, Mateusz Matlęga - Maciej Krzyżak, Piotr Matras, Paweł Pławecki (88 Kacper Gąsiorek), Adrian Stajnder, Maciej Tarasek (78 Dawid Mrożek) - Bartłomiej Żurek (71 Mateusz Smoter). Trener Łukasz Bukowiec.

Opis meczu (limanovia.net):

Mecz zaczął się bardzo nerwowo i obie drużyny nie potrafiły przejąć inicjatywy, przez to walka toczyła się cały czas o górne piłki. Dopiero od 20 min. goście z Limanowej zaczęli rozgrywać piłkę od bramkarza, co spowodowało im wiele okazji i jedną z nich wykorzystał Pławecki Paweł po podaniu Macieja Taraska), co dało prowadzenie 1:0 dla Limanovii. W 43 min Limanovia rozegrała kombinacyjnie rzut wolny i Żurek zakończył go bramką, po podaniu Macieja Krzyżaka. Do przerwy gospodarze nie potrafili zagrozić bramce gości. Początek drugiej połowy lepiej zaczęła Limanovia. Gola strzelił Konrad Łękawa, lecz sędzia uznał, że znajdował się na pozycji spalonej. Po tej akcji do ataku rzucili się zawodnicy z Unii i strzeli bramkę kontaktową na 2:1. Mecz znów stal się bardzo chaotyczny. W 62 min. Konrad Łękawa panowie strzelił gola, ale i tym razem był na spalonym. 5 minut później, zamiast 3:1 dla gości, było już 2:2 na tablicy z wynikami, ponieważ Unia strzeliła bramkę wyrównującą po akcji z lewej strony. Do końca spotkania gra opierała się na walce w powietrzu. Gola w 75 min. na wagę 3 punktów dla Limanovii strzelił ponownie Paweł Pławecki, wykorzystując błąd obrony gospodarzy.

SOKÓŁ SŁOPNICE – PROGRESS KRAKÓW 5:3 (3:3)

1:0 F. Nowak (karny) 2, 2:0 P. Nowak 5, 3:0 P. Nowak 6, 3:1 bramka dla gości 27, 3:2 bramka dla gości 35, 3:3 bramka dla gości 42, 4:3 Pach 66, 5:3 Jasica 72.

SOKÓŁ: Śmieszek - Strug (46 G. Kowalczyk), Grucel (87 Bałdo), Jasica, Wielek (14 Mirek) - Pach, Jurek, Wacławik (86 P. Kowalczyk), Franczak (70 Kościelniak) - F. Nowak P. Nowak.

- Bardzo dobry mecz z czołowym zespołem Małopolskiej Ligi Juniorów – podsumował trener Sokoła Wojciech Tajduś. - Chyba nikt z nas w najśmielszych snach nie spodziewał się że po 6 minutach będziemy prowadzić różnicą trzech bramek. Po około dwóch kwadransach za bardzo się cofnęliśmy, co skrzętnie wykorzystała drużyna Progresu doprowadzając do wyrównania. Była to bez wątpienia trudna sytuacja dla nas, ale po przerwie zareagowaliśmy prawidłowo i znów byliśmy stroną przeważającą, co dało nam dwie bramki, a z przekroju całego meczu niesamowicie cenne zwycięstwo.

1 Garbarnia Kraków 11 26 35-12
2 AP Profi Zielonki 11 24 41-30
3 Limanovia Limanowa 11 23 34-17
4 Hutnik Kraków 9 22 24-7
5 AS Progres 2000 Kraków 11 20 32-21
6 Puszcza Niepołomice 11 19 28-26
7 Bruk-Bet Termalica Nieciecza 10 16 18-13
8 Soła Oświęcim 10 15 17-12