Sobota, 04 maja Monika, Florian, Władysław, Michał

Limanovia poległa w Pruszkowie

Opublikowano 10.10.2014 18:49:47 Zaktualizowano 04.09.2018 14:11:12 jaca
9 7702

II LIGA, 12 kolejka: Limanovia przegrała kolejny mecz i jej sytuacja w tabeli jest coraz bardziej dramatyczna. Dzisiaj w Pruszkowie zaprezentowała bardzo słabą grę i Znicz odniósł pewne zwycięstwo.

ZNICZ PRUSZKÓW – LIMANOVIA SZUBRYT LIMANOWA 3 : 0 (2 : 0)

1:0 Nawrocki 22, 2:0 Górski 32, 3:0 Jędrych 67.

Sędzia główny: Konrad Gąsiorowski (Biała Podlaska). Żółte kartki: Niewulis - Mysiak.

ZNICZ: Bigajski - Rackiewicz, Biedrzycki, Jędrych, Kucharski - Niewulis, Januszewski (79 Sokołowski), Banaszewski (73 Niksiński), Nawrocki, Grudniewski (81 Zapaśnik) - Górski (89 Muszyński).

LIMANOVIA: Sotnicki - Niechciał (65 Kozieł), Kulewicz, Mysiak, Zontek - Piwowarczyk (76 Krówczyński), Margol (68 Urbański), Pietras, Majcher, Skiba (65 Waksmundzki) – Chmiest.

Limanovia – podobnie jak w ostatnich spotkaniach – rozpoczęła bardzo ostrożnie w defensywie. Jednak w 4 minucie to goście stworzyli pierwsza groźną sytuację podbramkową. Strzał Niechciała zdołał jednak obronić Bigajski. W kolejnych minutach goście radzili sobie coraz lepiej, posiadając optyczną przewagę. Gospodarze groźnie zaatakowali dopiero w 15 minucie. Po dośrodkowaniu Nawrockiego nieznacznie niecelnie główkował Januszewski. Po okresie przeciętnej gry z obu stron w 22 minucie bardzo dobrą i skuteczną akcję przeprowadzili gospodarze. Po podaniu Grudniewskiego w sytuacji sam na sam z Sotnickim znalazł się Nawrocki, który celnym strzałem wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Po zdobyciu bramki Znicz ruszył do bardziej zdecydowanych ataków. Chwilę później groźnie na bramkę Limanovii uderzył Grudniewski. W odpowiedzi bardzo niecelny strzał z dystansu oddał Skiba. W 32 minucie gospodarze ośmieszyli defensywę Limanovii. Po podaniu Jędrycha w dobrej sytuacji znalazł się Grudniewski, który nieskutecznie lobował Sotnickiego. Z dobitką zdążył Górski, który bez problemów umieścił piłkę w siatce. W końcówce pierwszej połowy Limanovia próbowała przycisnąć rywala, ale akcje ofensywne gości były bardzo nieporadne.

Po zmianie stron goście nadal z dużym trudem przedostawali się w okolice pola karnego rywali. W 51 minucie piłkę nad poprzeczka posłał Majcher. Znicz nie rezygnował ze starań o podwyższenie rezultatu. Dwóch bardzo dobrych okazji nie wykorzystał Grudniewski i jednej Jędrych. Gospodarze posiadali przewagę i w 67 minucie zdobyli trzeciego gola. Precyzyjnie dośrodkował Nawrocki a skuteczną główką popisał się Jędrych. Od tego momentu gospodarze spokojnie rozgrywali piłkę, a podłamana Limanovia nie potrafiła odpowiedzieć groźną akcją. Dopiero w ostatniej minucie goście mieli szansę na honorowe trafianie, ale Chmiest nie potrafił umieścić piłki w pustej bramce. Niestety po słabej grze Limanovia doznała zasłużonej porażki.