Opublikowano 03.03.2012 13:41:17 Zaktualizowano 04.09.2018 14:19:54

W dzisiejszym sparingu Limanovia zmierzyła się z trzecioligowym Górnikiem Wieliczka.

Kraków (boisko Nadwiślanu):

Limanovia Szubryt Limanowa – Górnik Wieliczka 3-1 (2-1)

0-1 3 minuta, 1-1 Gadzina 21 minuta, 2-1 Kępa 35 minuta, 3-1 Pietrzak 77 minuta

I połowa: Pyskaty – Słaby, Garzeł, Banaszkiewicz, Wszołek – Wańczyk, Dziadzio, Kępa, Ślazyk – Kiwacki, Gadzina.

II połowa: Pyskaty – Słaby, Garzeł, Kulewicz, Podstolak – Prokop, Skiba, Basta, Pietrzak – Fałowski, Mężyk.

Mecz rozpoczął się bardzo źle dla Limanovii. Już w 3 minucie fatalny błąd popełnił bowiem Pyskaty, który wypuścił piłkę z rąk. Z prezentu skorzystał zawodnik Górnika i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Do wyrównania doprowadził w 21 minucie Gadzina oddając strzał z 35 metrów, piłka skozłowała przed bramkarzem Górnika i wpadła do siatki. W 35 minucie na bramkę rywali uderzał Ślazyk, a ze skuteczną dobitką zdążył Kępa. Po zmianie stron Limanovia nadal miała wyraźną przewagę. W 60 minucie w polu karnym sfaulowany został Basta. Jednak podyktowaną jedenastkę nie wykorzystał Prokop. Chwilę później pięknie z dystansu uderzył Fałowski i piłka odbiła się od poprzeczki. W 77 minucie wynik spotkania ustalił Pietrzak, który z 6 metrów wykończył efektowną akcję Słabego. W 80 minucie urazu kolana doznał Prokop i musiał opuścić boisko. Od tej pory Limanovia grała w dziesiątkę, bo wszyscy zawodnicy z ławki rezerwowej zdołali się już przebrać.

Wcześniejsze sparingi Limanovii:

14.01 (Tylmanowa): Limanovia – Kolejarz Stróże (I liga) 2-2 (bramki dla Limanovii: Fall, Gadzina).

19.01 (Kraków): Limanovia – BKS Bochnia (lider IV ligi) 3-4 (Pietrzak, Prokop, Fall).

27.01 (Tylmanowa): Limanovia – Sandecja Nowy Sącz (I liga) 0-3.

29.01 (Kraków): Limanovia – MKS Trzebinia/Siersza (IV liga) 3-1 (Prokop, Ślazyk dwie).

4.02 (Tylmanowa): Limanovia – Barciczanka (IV liga) 3-0 (Krupa, Gadzina, Dziadzio).

7.02 (Myślenice): Limanovia – Partyzant Targowiska (III liga) 4-2 (Fałowski, Mężyk, Gadzina dwie).
10.02 (Kraków): Limanovia – Cracovia (Młoda Ekstraklasa) 2-1 (Basta, Dziadzio).

15.02 (Kraków): Limanovia – Karpaty Siepraw (IV liga) 1-3 (Mężyk).

18.02 (Dębica): Limanovia – Termalica Bruk-Bet Nieciecz (I liga) 1-6 (Ślazyk).