Piątek, 17 maja Brunon, Paschalis, Weronika, Wiktor, Stanisław, Sławomir, Wera

Limanovia nie zwalnia tempa, kolejne wysokie zwycięstwo

Opublikowano 17.09.2016 17:02:07 Zaktualizowano 04.09.2018 14:01:59 jaca
5 5398

IV LIGA, MAŁOPOLSKA-WSCHÓD, 7 kolejka: Limanovia wygrała u siebie z Glinikiem Gorlice.

LIMANOVIA LIMANOWA – GLINIK GORLICE 5 : 1 (4 : 1)

1:0 Wierzycki 2, 2:0 Kaczor 5, 3:0 Kożuch 21, 4:0 Kożuch 31, 4:1 Dziedzic 45, 5:1 K. Kurczab 90(+2)

Żółte kartki: Mąka, Wierzycki, Kandel – Serafin, Rząca. Widzów ok. 600.

LIMANOVIA: Bieda – Mąka, Wierzycki, Ruchałowski, Kandel – Kaczor (71 Ślazyk), K. Kurczab, Lichota, Wsół (66 M. Czaja) – Kurek, Kożuch (46 G. Mus).

GLINIK: Janik – Gomulak, Drąg, Laskoś, Stępkowicz – Rżąca, Serafin (85 Cionek), Stępień (77 Sarnecki), Baran – Dziedzic, Jabłczyk.

Pierwsza połowa była bardzo jednostronna, gospodarze już po pięciu minutach prowadzili 2-0, co ustawiło spotkanie pod ich dyktando. Zespół gości z trudem przedostawał się na połowę rywali. Kolejne gole były tylko kwestią czasu. Przy stanie 4-0, po dośrodkowaniu Kandela z rzutu rożnego i główce Wierzyckiego piłka odbił się od słupka. Rozluźnieni wysokim prowadzeniem gospodarze tuż przed przerwą stracili gola.

W drugiej połowie mecz się wyrównał, ale Limanovia kontrolowała wydarzenia na boisku. Grę utrudniał padający deszcz. O dobrą atmosferę postarali się kibice, spora grupa przyjechała także z Gorlic. W doliczonym czasie gry Limanovia przypieczętowała swoje wysokie zwycięstwo.

Tak padły gole:

1:0 – piłkę ręką w polu karnym gości zagrał jeden z obrońców Glinika, a podyktowaną jedenastkę na gola zamienił Wierzycki.

2:0 – w pole karne dośrodkował Kandel, a celnie z 10 metrów uderzył Kaczor.

3:0 – prostopadłe podanie od Kurka wykorzystał Kożuch, który pewnym strzałem pokonał Janika.

4:0 – bardzo podobna sytuacja jak przy golu na 3-0, precyzyjne dośrodkowanie Kurka na gola zamienił Kożuch.

4:1 – kontra gości i Dziedzic wygrał pojedynek sam na sam z Biedą.

5:1 – po podaniu Ślazyka celny strzał z 15 metrów oddał Kamil Kurczab.