Piątek, 26 kwietnia Marzena, Klaudiusz, Maria, Marcelina, Ryszard

Limanovia gromi autsajdera. Udany debiut Sieklińskiego.

Opublikowano 13.05.2012 15:00:14 Zaktualizowano 04.09.2018 14:19:16
23 7867

Limanovia pokonała Naprzód Jędrzejów w ramach 26 kolejki III ligi. Gola zdobył nawet bramkarz Krzysztof Pyskaty. W roli trenera gospodarzy debiutował Dariusz Siekliński. Rywale to ostatni zespół w tabeli. Naprzód w rundzie wiosennej nie zdobył jeszcze gola, wywalczając tylko jeden punkt. Unia Tarnów z Małogoszczy wywiozła remis.

LIMANOVIA SZUBRYT LIMANOWA – NAPRZÓD JĘDRZEJÓW 5-0 (3-0)

1-0 Garzeł 6, 2-0 Mężyk 8, 3-0 Dziadzio 17, 4-0 Mężyk 71, 5-0 Pyskaty 90 (rzut karny)

Sędziował Konrad Kolak (Nowy Sącz). Żółte kartki: Podstolak, Basta, Kulewicz – K. Milcarz, Osiński, Maciejewski. Widzów 300.

LIMANOVIA: Pyskaty – Słaby, Garzeł, Kulewicz, Podstolak (46 Wszołek) – Prokop, Skiba, Dziadzio, Basta (46 Kępa) – Mężyk (70 Gadzina), Fałowski (53 Kiwacki).

NAPRZÓD: Beszczyński – Olszewski (30 Gągorowski), T. Milcarz, Puchrowicz, Maciejewski – Żak, K. Milcarz, Pach (60 Grej), Bębenek (57 Matan) – Osiński, Dziadowicz (73 Iwański).

Znakomity początek spotkania w wykonaniu Limanovii. Gospodarze kontrolowali wydarzenia na boisku i przy lepszej skuteczności mogli zwycieżyć większą różnicą bramek.

Przebieg I połowy:

6 minuta – GOL DLA LIMANOVII. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Garzeł celną główką z 5 metrów pokonał bramkarza gości.

8 minuta – 2-0 DLA LIMANOVII. Świetny początek meczu w wykonaniu Limanovii. Mężyk otrzymał dokładne podanie od Garzeła i strzałem z 6 metrów w krótki róg pokonał Beszczyńskiego.

17 minuta – 3-0 DLA LIMANOVII. Podanie od Prokopa i pozostawiony bez opieki Dziadzio z 9 metrów przelobował bramkarza gości.

23 minuta – Mężyk posłał piłkę minimalnie obok słupka.

24 minuta – Dziadzio z 6 metrów minimalnie nad poprzeczką.

25 minuta – Trwa przygniatająca przewaga gospodarzy. Basta przeprowadził akcję lewym skrzydłem, wycofał piłkę i Dziadzio mocnym uderzeniem posłał futbolówkę tuż obok słupka.

27 minuta – Skiba w groźnej sytuacji minimalnie niecelnie.

30 minuta – Jedyna groźna akcja gości w tym meczu. Po podaniu Dziadowicza piłkę nad poprzeczką posłał Żak.

Przebieg II połowy:

61 minuta – ponownie zagrożenie pod bramka rywali stworzył Mężyk. Jednak tym razem napastnik Limanovii był nieskuteczny.

62 minuta – dwukrotnie bliski zdobycia gola był Kępa.

63 minuta – groźny strzał Mężyka z dystansu obronił Beszczyński.

64 minuta – w dogodnej sytuacji niecelnym uderzeniem popisał się Kiwacki.

71 minuta – 4-0 DLA LIMANOVII. Długie podanie Prokopa i Mężyk z 10 metrów wpakował piłkę do siatki.

77 minuta – po strzale Skiby piłka odbija się od poprzeczki.

85 minuta – faul na Kiwackim, a strzał Prokopa z rzutu wolnego z 17 metrów poszybował nad poprzeczką

90 minuta – 5-0 DLA LIMANOVII. Na uderzenie na bramkę rywali zdecydował się Gadzina. Piłka odbiła się od słupka i wyszła w pole. Futbolówkę przejął Kiwacki, ale został sfaulowany przez obrońcę Naprzodu. Podyktowaną jedenastkę pewnie wykorzystał… bramkarz Limanovii Krzysztof Pyskaty.