Niedziela, 12 maja Achilles, Joanna, Dominik, Pankracy

Limanovia grała do końca, rywale zdegradowani do „okręgówki”

Opublikowano 17.06.2017 19:30:56 Zaktualizowano 04.09.2018 13:58:23 jaca
3 3677

IV LIGA, MAŁOPOLSKA-WSCHÓD, 30 kolejka. Limanovia pokonała na wyjeździe Skalnika Kamionka Wielka. Dla rywali porażka oznacza spadek do ligi okręgowej. Limanovia już tydzień temu zapewniła sobie pierwsze miejsce w grupie i udział w barażach o awans do III ligi.

SKALNIK KAMIONKA WIELKA – LIMANOVIA LIMANOWA 0 : 1 (0 : 1)

0:1 Lichota 27.

Żółte kartki: Witek, D. Kurczab – Dyląg, Nowak, Maciaszek, Hasior.

LIMANOVIA: Mastalerz – Witek, Ruchałowski, Ślazyk, D. Kurczab (55 Śmierciak) – K. Kurczab, N. Czaja (46 G. Mus), Jacak (74 K. Mus), Kurek (60 Kożuch), Lichota – Kaczor.

Z ławki rezerwowych cały mecz oglądał Józef Piwowarczyk i Walid Kandel. Obaj gdyby dzisiaj zobaczyli żółte kartki nie mogliby zagrać w spotkaniu barażowym. Jedyny gol tego spotkania padł w 27 minucie, po wrzutce w pole karne od Ślazyk celny uderzeniem popisał się Lichota. W drugiej połowie obie drużyny miały szanse na gole, ale ich nie wykorzystały. Skalnik do końca walczył o korzystny rezultat, bo tylko zwycięstwo (przy korzystnych rezultatach w innych spotkaniach) dawało im nadzieję na utrzymanie.

Limanovia już w najbliższy wtorek zagra pierwszy mecz barażowy o awans do III ligi. Jej rywalem będzie drużyna Wiślanie Jaśkowice, która dzisiaj zapewniła sobie zwycięstwo w grupie zachodniej wygrywając na wyjeździe z 4-0 z Iskrą Klecza. Pierwszy pojedynek odbędzie się w Limanowej.