Piątek, 29 marca Wiktoryn, Wiktoryna, Helmut, Eustachy, Zenon

Lider miał problemy w Limanowej. U siebie nie przegrywają

Opublikowano 15.05.2018 07:24:26 Zaktualizowano 04.09.2018 13:45:54 jaca
0 4736

Małopolska Liga Juniorów Starszych, kolejka 25. Limanovia po remisie w meczu na szczycie z liderem Garbarnią Kraków utrzymała trzecie miejsce w lidze. Trójkolorowi są jedynym zespołem w lidze, którzy u siebie jeszcze nie przegrali.

MKS Limanovia ELEKTRICAL MOS PL - RKS Garbarnia Kraków 1-1 (1-0)

1:0 Dawid Pasternak samobójcza (po strzale zawodnika Limanovii Wojciecha Jędrzejka) 37 minuta., 1:1 Bartosz Baran 53 minuta.

Żółte kartki: Michał Napora, Mirosław Kordeczka - Marcin Kołtoń, Dawid Pasternak, Kamil Radłowski, Daniel Obtułowicz, Aleksander Strzeboński.

Sędzia główny: Krzysztof Tokarczyk. Widzów: 200.

Skład MKS Limanovia: Karol Pietrzak - Michał Napora, Mirosław Kordeczka, Mariusz Liptak, Kacper Skrzatek - Maciej Krzyżak (46 Szymon Orzeł), Dawid Mrożek (60 Mateusz Smoter), Bartłomiej Żurek (80 Dawid Hojda), Adrian Stajnder, Paweł Pławecki - Wojciech Jędrzejek (74 Jakub Czaja). Trener: Łukasz Bukowiec.

W pierwszej połowie Limanovia rozgrywała bardzo dobre spotkanie i gra toczyła się w szybkim tempie. Trójkolorowi posiadali optyczną przewagę, zasłużenie prowadząc do przerwy po golu samobójczym, który padł po tym jak po mocnym uderzeniu z dystansu z około 30 metrów Wojciecha Jędrzejka (junior młodszy) bramkarz gości sparował piłkę na poprzeczkę, a obrońca Garbarni tak niefortunnie interweniował, że głową wbił piłkę do swojej bramki.

Po przerwie lider z Krakowa ruszył do ataku. Gospodarze umiejętnie sobie z nimi radzili, po przejęciu piłki cierpliwie i konsekwentnie budując atak pozycyjny. Niestety po stracie piłki przez gospodarzy w środku boiska, Garbarnia przeprowadziła udaną kontrę i napastnik gości Bartosz Baran dał wyrównanie dla RKS-u. Limanovia w końcówce mogła przechylić szalę zwycięstwa, po pięknym uderzeniu Michała Napory z rzutu wolnego z około 20 metrów piłkę odbił Konrad Wąsik pod nogi Mateusza Smotra, jednak jego strzał był zbyt słaby i obrońca gości wybił piłkę praktycznie z linii bramkowej.

Limanovia jako jedyna z wszystkich drużyn w lidze jeszcze u siebie nie doznała porażki.

1 Garbarnia Kraków 25 61 96-26
2 Hutnik Kraków 25 58 76-21
3 Limanovia Limanowa 24 44 60-41
4 AP Profi Zielonki 23 40 66-55
5 AS Progres 2000 Kraków 23 39 57-35
6 Sandecja Nowy Sącz 25 38 71-41
7 Bruk-Bet Termalica Nieciecza 24 38 42-33
8 BKS Bochnia 24 34 56-44