Piątek, 17 maja Brunon, Paschalis, Weronika, Wiktor, Stanisław, Sławomir, Wera

Lechia coraz groźniejsza

Opublikowano 12.09.2011 20:37:14 Zaktualizowano 04.09.2018 14:21:38
4 3030

Lechia Gdańsk rywal Limanovii 1/16 Pucharu Polski po nieudanym początku sezonu prezentuje się coraz lepiej. Dzisiaj ekipa z Gdańska odniosła drugie zwycięstwo pod rząd w ekstraklasie awansując na 10 miejsce.

W poprzedniej kolejce podopieczni Tomasza Kafarskiego wygrali niespodziewanie na wyjeździe 1-0 z Wisłą Kraków. Dzisiaj w spotkaniu kończącym 6 kolejkę pokonali w Gdańsku Górnika Zabrze 2-1. Gospodarze przegrywali po pierwszej połowie po bramce Gołębiewskiego w 32 minucie. Po zmianie stron Lechia zdołała przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Gole dla gospodarzy zdobył: Machaj w 59 minucie i Wiśniewski w 82 minucie z rzutu karnego.

Limanovia 20 września podejmie na własnym boisku Lechię Gdańsk w 1/16 Pucharu Polski. Zwycięstwa awansuje do 1/8. Obie ekipy wcześniej wystąpią jeszcze w meczach ligowych. W najbliższy piątek Limanovia zmierzy się u siebie ze Szreniawą Nowy Wiśnicz. Zwycięzca będzie liderem III ligi. Gdańszczanie w sobotę w 7 kolejce ekstraklasy zagrają w Kielcach z Koroną.