Sobota, 11 maja Iga, Ignacy, Franciszek, Filip, Mira, Władysław

KS Tymbark utrzymał się w IV lidze!

Opublikowano 11.06.2016 20:07:41 Zaktualizowano 04.09.2018 14:03:14 jaca
0 3114

IV LIGA, MAŁOPOLSKA-WSCHÓD. KS Tymbark zremisował w ostatniej kolejce z GKS Drwinia i zajął dziewiąte miejsce, które gwarantuje utrzymanie w IV lidze.

KS TYMBARK – GKS DRWINIA 2 : 2 (1 : 1)

0:1 gol dla gości w 10 minucie, 1:1 Olejarz 22, 2:1 Wikar 80, 2:2 gol dla gości w 89 minucie.

TYMBARK: Zawada – Porębski, Olejarz, Boczoń, Wojtasiński – Czyrnek (80 Kordeczka), Bułat (72 Wikar), Miśkowiec, Urbański (83 Kulig) - Krywoborodenko (89 Lis), Mrózek.

Dla gospodarzy remis był wystarczającym rezultatem, aby utrzymać dziewiąte miejsce zapewniające pozostanie w IV lidze (jak się później okazało Poprad Rytro zremisował na wyjeździe z Tuchovią i nawet porażka KS Tymbark nie zmieniłaby pozycji podopiecznych Wojciecha Tajdusia). Jednak goście już w 10 minucie objęli prowadzenie, gdy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zawodnik gości wykorzystał zamieszanie w polu karnym. Gospodarze szybko doprowadzili do wyrównania. W 22 minucie po dośrodkowaniu Urbańskiego celną główką popisał się Olejarz. W pierwszej połowie znakomitych okazji dla KS Tymbark nie wykorzystał Krywoborodenko i Mrózek. Natomiast po strzale Urbańskiego piłka wylądowała w siatce, ale sędzia dopatrzył się w tej sytuacji pozycji spalonej i gola nie uznał. Po zmianie stron utrzymywała się przewaga gospodarzy, którzy na prowadzenie wyszli w 80 minucie. Wikar wykorzystał swoją dużą szybkość i wykończył kontrę zespołu. Zwycięstwo oznaczałoby, że KS Tymbark wyprzedzi w tabeli Drwinię i zajmie ósme miejsce. Jednak w 89 minucie goście przeprowadzili składną akcję i doprowadzili do wyrównania.

1. Bocheński KS 30 63 20 3 7 79-44
2. Barciczanka Barcice 30 58 17 7 6 77-33
3. Lubań Maniowy 30 57 17 6 7 55-33
4. Sokół Borzęcin Górny 30 53 16 5 9 62-45
5. Glinik Gorlice 30 51 16 3 11 62-47
6. Skalnik Kamionka Wielka 30 50 15 5 10 57-36
7. Watra Białka Tatrzańska 30 48 13 9 8 45-29
8. GKS Drwinia 30 43 11 10 9 49-41