Wtorek, 21 maja Jan, Wiktor, Tymoteusz, Kryspin, Walenty, Monika

Koszykarze wygrywają w Gorlicach

Opublikowano 29.01.2013 15:13:01 Zaktualizowano 04.09.2018 14:17:06 jaca
0 4065

Koszykówka mężczyzn, 'O wejście do II ligi': Po kolejne zwycięstwo sięgnęli zawodnicy MKS Limanowa. Ich ofiarą padli tym razem koszykarze MKS Gorlice.

MKS Gorlice - MKS Limanowa 75 - 89 (16-31,16-19, 24-21, 19-18)

Punkty dla MKS Limanowa: P. Kwadrans 22, M. Strzelec 19, Peciak 19, Kindlik 16, Ł. Kwadrans 10, A. Strzelec 2, Augustyniak 1, Kaim 0, Ubik 0, Ferenc 0, Duda 0.

Sobotni mecz na hali Sportowej OSiR rozpoczął się o 17:00 i zgromadził prawie setkę kibiców miejscowego klubu. Mecz zaczął się od potężnego uderzenia drużyny z Limanowej - 15:0. Znakomicie działająca obrona strefowa zmusiła gospodarzy do oddawania rzutów z nieprzygotowanych pozycji bądź wymuszała sporo strat, po których goście zdobywali łatwe punkty z szybko wyprowadzanych kontr. Gospodarze pierwsze punkty zdobyli dopiero w 6 minucie (osobiste), zaś pierwszy celny rzut z gry wpadł im dopiero w 7 minucie kwarty.

Znakomicie rozegrana pierwsza kwarta (31-16) ustawiła cały mecz. W drugiej kwarcie, wygranej przez gości 19-16, gospodarzom udało się utrzymać wynik dzięki fantastycznej dyspozycji rzutowej zza linii 6,75 m. Pod tablicami dominowali rośli zawodnicy gości: P. Kwadrans, Peciak, Ł. Kwadrans, którzy nie zostawiali gospodarzom zbyt wiele miejsca pod koszami. W pierwszej połowie obie kwarty kończył Piotr Kwadrans zdobyczami 3 punktowymi. W pierwszej nabrał w łatwy sposób na faul przy rzucie za 3 Mateusza Piskę, w drugiej już zdecydował się na celny rzut z 8 metrów.

Kolejne dwie kwarty to gra punkt za punkt toczona w średnim raczej tempie. Zawodnicy limanowscy kontrolowali przebieg gry, dominowali pod koszami, a minimalne wygrane w tych kwartach gospodarze zawdzięczają tylko świetnej dyspozycji rzutowej za 3 i niezbyt dobrej dyspozycji zmienników gości: A. Strzelca i Ferenca.

W końcówce ostatniej kwarty trener dał pograć ławce. Niestety nie udało się im przekroczyć 90 punktów. W rozegranej książkowo ostatniej akcji, za 3 nie trafił Duda, a rzut Augustyniaka po zbiórce w ataku w ostatniej sekundzie okazał się niecelny.

Zdecydowanie najlepszym zawodnikiem meczu był Piotr Kindlik. Rozgrywający gości zagrał 40 minut, mądrze kierował grą drużyny, rzucał z wysoką skutecznością, a przeciwników doprowadzał do rozpaczy znakomitą obroną i licznymi przechwytami. W rozgrywkach o wejście do II ligi mężczyzn nie prowadzi się statystyk w liczbach zbiórek, asyst, przechwytów i bloków, ale 26 stycznia w Gorlicach Kindlik przynajmniej otarł się o tzw. „triple – double”, czyli dwucyfrowe wskaźniki w trzech kategoriach. Zanotował 16 punktów, przynajmniej 10 razy asystował przy koszach kolegów i zebrał z tablic sporo piłek, w tym 4 w ataku.

Na swoim poziomie zagrał Piotr Kwadrans, który zdominował strefy podkoszowe, ograniczył środkowego gospodarczy Kamila Uriasza do 4 zdobytych punktów i został najlepszym strzelcem drużyny (22).

Marcin Strzelec (19) świetnie kończył kontrataki gości, a Andrzej Peciak (19) współrządził pod koszem z P. Kwadransem. Grając przeciw swojemu byłemu klubowi Peciak zaczął niezbyt udanie. Zdeprymowany okrzykami z trybun, nie trafił kilku rzutów z półdystansu. Jednak wielkie doświadczenie wzięło górę i przeniósł się bliżej kosza i tam dał się we znaki przeciwnikom. Nie bez znaczenia jest fakt, że był starannie pilnowany i często podwajany. Zawodnicy w Gorlic zapewne pamiętali, że w poprzedniej rundzie zaaplikował im 44 punkty.

Łukasz Kwadrans swoim zwyczajem spadł za 5 fauli w III kwarcie, ale wcześniej zdążył napsuć sporo krwi gospodarzom świetną grą w obronie, wieloma zbiórkami i 10 punktami zdobytymi przy dużej skuteczności.

W drużynie Gorlic wyróżnili się Piska – 21, Rykała – 15 (były zawodnik MKS Limanowa) i Cygan – 14.

Kolejny mecz odbędzie się 3 lutego o godz. 16 w Limanowej w hali Zespołu Szkół Samorządowych im. ks. płk. Józefa Jońca, przy ulicy Stanisława Jordana 3. Przeciwnikiem będzie UKS Regis Wieliczka. Wstęp wolny.