Piątek, 10 maja Izydor, Antonina, Symeon, Jan

Koszmar Limanovii w drugiej połowie. Porażka z beniaminkiem.

Opublikowano 02.11.2014 12:50:41 Zaktualizowano 04.09.2018 14:10:59 jaca
10 9887

II LIGA. Limanovia prowadziła po pierwszej połowie z Nadwiślanem Góra 1-0. Jednak po zmianie stron beniaminek szybko zdobył dwa gole, do tego gospodarze grali w liczebnym osłabieniu po czerwonej kartce dla Marcina Chmiesta. Limanovia znowu bez punktów.

Fatalna seria limanowskiej drużyny po tym spotkaniu wzrosła do 12 spotkań bez zwycięstwa z rzędu. Teraz Limanovię czekają trzy spotkania z bardzo wymagającymi przeciwnikami (w tym roku oprócz 17 kolejek I rundy, odbędą się jeszcze dwie kolejki z II rundy): Siarką Tarnobrzeg (wyjazd), Energetykiem ROW Rybnik (u siebie) i Stalą Stalowa Wola (wyjazd). Na zakończenie tegorocznej rywalizacji Limanovia zagra na wyjeździe z zamykającym obecnie tabelę Górnikiem Wałbrzych (29 listopad). Sytuacja Limanovii w tabeli jest dramatycznie trudna.

LIMANOVIA SZUBRYT LIMANOWA – NADWIŚLAN GÓRA 1 : 2 (1 : 0)

1:0 Waksmundzki 42, 1 : 1 Setla 53, 1 : 2 Balul 63 (rzut karny)

Sędzia główny: Kamil Adamski (Ostrowiec Świętokrzyski). Widzów ok. 450.

Żółte kartki: Chmiest dwie, Margol, Skiba - Skrobol, Koman. Czerwona kartka: Chmiest w 61 minucie za drugą żółtą (Limanovia).

LIMANOVIA: Sotnicki – Hudecki, Kulewicz, Kandel El-Said, Niechciał (73 Komorek) – Majcher (37 Piwowarczyk), Margol (72 Pietras), Skiba, Serafin – Waksmundzki, Chmiest.

NADWIŚLAN: Florek – Jurek, Kaszok, Balul, Łączek – Skrobol (46 Małkowski), Koman, Ogrocki (85 Legierski), Setlak – Svarups (46 Setla), Furczyk (68 Matysek).

Po pierwszej połowie wydawało się, że Limanovia wreszcie osiągnie zwycięstwo. Gra podopiecznych Ryszarda Wieczorka była bardzo obiecująca. Niezłą okazję na prowadzenie nie wykorzystał Majcher i Margol. Rywale grali przeciętnie i skoncentrowani byli przede wszystkim na grze defensywnej. W końcówce pierwszej połowy piękną akcję prawą stroną przeprowadził Kandel El-Said, piłka trafiła do Waksmundzkiego, który strzałem z ostrego kąta wyprowadził zespół gospodarzy na prowadzenie.

Po zmianie stron Limanovia otrzymała trzy wielkie ciosy, straciła dwa gole i musiała grać w liczebnym osłabieniu. Do wyrównania doprowadził Setla, który z łatwością minął kilku zawodników gospodarzy i posłał piłkę do siatki. W kolejnych sytuacjach wielkie kontrowersje wywołały decyzje sędziego. Najpierw drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Marcin Chmiest. Napastnik walcząc o piłkę zderzył się z bramkarzem gości. Arbiter uznał to za zbyt niebezpieczną grę. W 63 minucie Piwowarczyk wybijał piłkę z własnego pola karnego, niestety skiksował i futbolówka przypadkowo uderzyła go w rękę. Mimo, że nie wykonał nawet ruchu ręką w kierunku piłki, to sędzia przyznał drużynie gości rzut karny, którego na gola zamienił doświadczony Balul. Limanovia grając w dziesiątkę cały czas atakowała. Blisko wyrównania była zwłaszcza w 90 minucie, kiedy po podaniu Waksmundzkiego nieznacznie spudłował Skiba.

1. Rozwój Katowice 15 30 9 3 3 25-13
2. Energetyk ROW Rybnik 15 29 8 5 2 25-12
3. MKS Kluczbork 15 28 8 4 3 21-9
4. Błękitni Stargard Szczeciński 15 27 8 3 4 20-15
5. Zagłębie Sosnowiec 15 26 7 5 3 23-17
6. Siarka Tarnobrzeg 15 26 7 5 3 17-13
7. Stal Mielec 15 25 7 4 4 18-15
8. Stal Stalowa Wola 15 25 7 4 4 20-16