Komfortowa sytuacja Zalesianki Zalesie

Opublikowano 07.06.2016 09:19:58 Zaktualizowano 04.09.2018 14:03:17 jaca
0 2796

Limanowska klasa A. Na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu Zalesianka Zalesie ma sześć punktów przewagi nad drugą w tabeli Laskovią Laskowa. Awans do ligi okręgowej jest bardzo bliski.

Wydawało się, że zespół z Zalesia swój końcowy sukces przypieczętuje już wcześniej. Tymczasem wyjątkowo skuteczna w rundzie wiosennej jest Laskovia, która pewnie wygrywa kolejne spotkania. W minionej kolejce Zalesianka po trudnym meczu pokonała LKS Mordarkę 2-1.

Relacja z oficjalnej strony klubu:

Mecz odbywał się w bardzo dobrych warunkach atmosferycznych więc zawodnicy oraz kibice nie mogli narzekać. Pierwsza bramka padła już w 16 minucie, wtedy niezawodny w tej rundzie Bogdan Kurzeja urwała się obrońcom gości i pewnym, strzałem umieścił piłkę obok interweniującego bramkarza. 2 bramka padła w 33 minucie wtedy to po dośrodkowaniu jednego z zawodników Zalesianki, piłkę do siatki głową strzelił Marcin Augustyn pięknie lobując bramkarza. Tuż przed końcem pierwszej połowy 100% okazję mieli gracze z Mordarki ale, fantastyczna obroną popisał się nasz bramkarz, broniąc strzał z bliskiej odległości. Pierwsza połowa należała wiec do graczy z Zalesia którzy mieli przewagę na boisku. Niestety po przerwie sytuacja całkowicie się zmieniła, naszej drużynie ciężej było się utrzymać przy piłce, gracze z Mordarki nie mając nic do stracenia co rusz nękali obrońców i golkipera z Zalesia. Ich starania przyniosły skutek w 67 minucie, wtedy to po ładnej zespołowej akcji strzelili swojego pierwszego gola. Dośrodkowanie z prawej strony boiska i niepilnowany zawodnik gości strzela głową nie dając szans na skuteczną interwencje. Po tym golu gracze z Mordarki jeszcze bardziej zaatakowali, ale nie udało się im więcej pokonać naszego bramkarza. Do ostatniej minuty nasi gracze skutecznie się bronili i dowieźli korzystny wynik. Druga połowa należała zatem do Mordarki. Mecz zakończył się więc wynikiem 2:1 dzięki czemu do awansu potrzeba nam tylko 1 punktu w pozostałych 2 meczach.

Pauza: Stradomka Skrzydlna.

W następnej kolejce Laskovia zagra u siebie z Zalesianką Zalesie. Goście nawet jeśli przegrają jedną bramką to zapewnią sobie awans (jesienią Zalesianka wygrała u siebie z Laskovią 2-0). W razie niepowodzenia drużyna z Zalesia szansę będzie miała jeszcze w ostatniej kolejce, gdy u siebie zagra z Krokusem Przyszowa (awans zagwarantuje jej przynajmniej remis).

1. Zalesianka Zalesie 18 45 14 3 1 58-24
2. Laskovia Laskowa 18 39 12 3 3 59-26
3. Stradomka Skrzydlna 18 30 9 3 6 51-26
4. Witów Mszana Górna 18 29 8 5 5 52-52
5. Zenit Kasinka Mała 18 29 8 5 5 47-49
6. Orkan Niedźwiedź 18 27 8 3 7 31-36
7. LKS Mordarka 18 22 7 1 10 42-36
8. LKS Rupniów 19 20 6 2 11 39-46