Czwartek, 28 marca Aniela, Sykstus, Joanna, Antoni, Sonia

Kolejny udany start na zawodach w Hiszpanii

Opublikowano 04.03.2018 07:17:24 Zaktualizowano 04.09.2018 13:51:51 pan
1 3742

Pochodzący ze Słopnic Emil Juszczak zajął 3. miejsce w Mistrzostwach Świata SuperEnduro. Trzecia runda tych prestiżowych zawodów została rozegrana w hiszpańskim Bilbao.

Emil Juszczak, zawodnik klubu motorowego BKMF Flow i członek załogi Joniec Team, na co dzień mieszkaniec Słopnic, zaliczył kolejny udany start w Mistrzostwach Świata SuperEnduro. Wczoraj w hiszpańskim Bilbao rozegrano trzecią rundę, po której Emilowi udało się stanąć na podium – zajął trzecie miejsce.
- Biegi ukończyłem z rezultatami 2-7-3. Ten wynik pozwolił mi awansować w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Świata na 2. pozycję z przewagą 11 punktów nad kolejnym zawodnikiem, Kyle Flanaganem - mówi Emil.
SuperEnduro to motocyklowe wyścigi na torze w hali, przypominające motocrossowe, na których organizatorzy tworzą różnego rodzaju przeszkody w postaci belek, mostów, odcinków kamienistych czy rowów z wodą, aby maksymalnie utrudnić zawodnikom przejazd.