Piątek, 19 kwietnia Adolf, Tymon, Włodzimierz, Konrad, Leon, Leonia, Tytus

Kolejny rywal rozbity przez Limanovię. Zwycięska seria trwa.

Opublikowano 04.11.2012 13:09:13 Zaktualizowano 04.09.2018 14:17:46 jaca
5 5223

III LIGA: Dzisiaj Limanovia odniosła wysokie wyjazdowe zwycięstwo. Było to szóste ligowe zwycięstwo pod rząd.

Porażkę odniosła Łysica Bodzentyn (przegrała na wyjeździe 2-0 z Wierną Małogoszcz), co oznacza, że Limanovia ponownie wskoczyła na pozycję lidera. Jest również jedyną drużyną w lidze, która w tym sezonie nie doznała porażki na boiskach III ligi. Limanovia ma o jeden mecz mniej rozegrany niż druga w tabeli Łysica.

LUBAŃ MANIOWY – LIMANOVIA SZUBRYT LIMANOWA 0 : 3 (0 : 1)

0:1 Cebula 17, 0:2 Serafin 50, 0:3 Cygnarowicz 87.

Sędzia główny: Dawid Pająk (Wadowice). Żółte kartki: Zawadzki, Ślęczka - Górecki, Hałgas.

LUBAŃ: Okręglak – Anioł (70 Ostachowski), Gąsiorek, Robak (59 Gubała), Górecki – Komorek, Krzystyniak (75 Firek), Świerzbiński, Pietrzak – Bachleda (60 Gołdyn), Hałgas.

LIMANOVIA: Sotnicki – Ślęczka (77 Cygnarowicz), Kulewicz, Garzeł, Basta – Serafin, Pietras, Zawadzki (86 Kozieł), Kępa – Cebula (82 Kostek), Skiba (64 Mężyk).

Tak padły gole:

0:1 - groźną akcję przeprowadził Kępa, piłka trafiła na 16 metr do Cebuli, który precyzyjnym uderzeniem umieścił piłkę w siatce.

0:2 – Skiba podał do Serafina, a ten z prawej strony wpadł w pole karne i wpakował piłkę do siatki.

0:3 – po szybkiej akcji Mężyka w idealnej sytuacji znalazł się Cygnarowicz i pewnym uderzeniem pod poprzeczkę pokonał bramkarza gospodarzy.

Mecz rozpoczął się od ataków gości. Bliski zdobycia prowadzenia dla ekipy Dariusza Sielklińskiego w 16 minucie był Basta, jednak jego uderzenie poszybowało minimalnie nad poprzeczką. Chwilę później Limanovia objęła prowadzenie i wydawało się, że powinna uspokoić grę. Tymczasem końcówka pierwszej połowy niespodziewanie należała do Lubania. W 31 minucie z rzutu wolnego piłkę w boczną siatkę posłał Jacek Pietrzak, który przed sezonem został wypożyczony do drużyny gospodarzy z… Limanovii. Przed przerwą dwie niezłe okazje dla Lubania nie wykorzystał Bachleda. Po zmianie stron goście wyraźnie dominowali nad rywalem. Oprócz dwóch goli, dwukrotnie po strzałach zawodników drużyny przyjezdnej piłka odbijała się od poprzeczki (w 64 minucie po uderzeniu Zawadzkiego i w 90 minucie po uderzeniu Kostka).

więcej informacji na temat klubu: limanovia.net

1 Limanovia Limanowa 13 29 27-9
2 Łysica Bodzentyn 14 27 20-11
3 Granat Skarżysko-Kam. 14 26 29-11
4 Poprad Muszyna 14 25 19-12
5 Hutnik Kraków 14 22 35-15
6 Przebój Wolbrom 14 22 22-18
7 Wierna Małogoszcz 13 20 12-9