Niedziela, 05 maja Irena, Waldemar, Iryda, Tamara

Klasa „A”: Płomień wygrywa w meczu na szczycie

Opublikowano 04.05.2014 15:35:52 Zaktualizowano 04.09.2018 14:12:46 jaca
1 4256

W meczu na szczycie limanowskiej Klasy A Płomień Limanowa wygrał przed własną publicznością z AKS Ujanowice 3:1. Kibice obejrzeli bardzo interesujące spotkanie dwóch czołowych zespołów walczących o awans.

Oprócz ligowych punktów mecz dal obu drużyn miał wyjątkowe znaczenie. Płomień Limanowa kilka miesięcy temu spotkał się z AKS Ujanowice w finale Pucharu Polski na szczeblu LPPN. AKS wygrał 4-2, ale w jego szeregach wystąpił nieuprawniony zawodnik do gry (jeden z piłkarzy wystąpił pod nazwiskiem swojego kolegi z drużyny), dlatego spotkanie zostało zweryfikowane jako walkower 3-0 dla Płomienia. Rewanż za tamto spotkanie ułożył się po myśli gospodarzy.

PŁOMIEŃ LIMANOWA – AKS UJANOWICE 3 : 1 (1 : 1)

1-0 Jantas 23, 1-1 Przystał 34 (rzut karny), 2-1 T. Łątka 53, 3-1 T. Łątka 90.

Po meczu trener zwycięskiej drużyny Piotr Pietruch powiedział (źródło oficjalna strona internetowa Płomienia): - W związku z ostatnimi wydarzeniami w naszych meczach z Ujanowicami, a także mając na uwadze rangę tego meczu, nieco się wystraszyliśmy. W pierwszej połowie nie poznawałem chłopaków, graliśmy chaotycznie, za szybko traciliśmy piłkę, dawaliśmy rywalom dużo swobody. Mieliśmy chyba także słabe statystyki, bo wydaje mi się że goście mieli więcej stałych fragmentów gry a także o wiele częściej oddawali strzały na naszą bramkę. Po przerwie nastąpiła zmiana o 180 stopni. Wzięliśmy się za 'swoje' granie i to od razu było zauważalne. Chociaż szczęście również przy nas było, to jednak piłkarsko lepiej się prezentowaliśmy niż goście. W efekcie zdobyliśmy 2 ważne gole, które dały nam bardzo wyczekiwane zwycięstwo.

KROKUS PRZYSZOWA - JAWORZANKA JAWORZNA 3 : 0 (1 : 0)