Środa, 08 maja Liza, Stanisław, Wiktor, Marek, Miron, Kornel

Karate: Ars Limanowa na turniejach

Opublikowano 14.11.2015 08:29:49 Zaktualizowano 04.09.2018 14:06:20 jaca
0 1889

Tydzień temu w Bieczu odbył się Turniej Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży o Puchar Burmistrza Biecza. W turnieju brało udział 260 zawodników z 14 klubów. W rywalizacji sportowej, która przebiegała na wysokim poziomie kolejny raz nie zabrakło limanowskiego „akcentu” w wykonaniu zawodników ARS Klub Kyokushinkai Limanowa.

Szczególne brawa należą się dla debiutantów, dla których turniej w Bieczu był pierwszym w ich karierze. Nie dość, że zaprezentowali się bardzo dobrze od strony sportowej to potrafili wygrać z własną tremą i stresem.

Wśród debiutantów najwyższą lokatę zajął Patryk Kądziołka, który zdobył srebrny medal w kumite chłopców – 27 kg. Na brawa zasługują również Alicja Szumilas i Krzysztof Paruch, którzy stoczyli zacięte pojedynki z zawodnikami gospodarzy, ale niestety w ich przypadku sprawdziło się powiedzenie, że „gospodarzom sprzyjają nawet ściany”.

Jak zwykle nie zawiedli doświadczeni zawodnicy jak Jakub Sowa i Jakub Ociepka, którzy zdominowali jedne z najliczniej obsadzonych konkurencji. Jakub Sowa – kumite kadetów młodszych +40 kg, a Jakub Ociepka – kata kadetów. Wśród dziewcząt najlepiej zaprezentowała się Angelika Biedroń, która zdobyła złoty medal w kumite młodziczek -50 kg i srebrny w kata młodziczek. Podwójną medalistką sobotniego turnieju jest również Aleksandra Rosiek, która zdobyła dwa brązowe medale.

Łącznie podopieczni sensei Arkadiusza Sukiennika zdobyli 11 medali, w tym 3 złote, 3 srebrne i 5 brązowych.