Piątek, 10 maja Izydor, Antonina, Symeon, Jan

Justyna Kowalczyk „wskoczyła” na podium!

Opublikowano 02.12.2012 11:30:58 Zaktualizowano 04.09.2018 14:17:32 jaca
0 2472

Biegi narciarskie; Puchar Świata. Justyna Kowalczyk z każdym występem jest coraz mocniejsza. Po odległej pozycji przed tygodniem, w kolejnych zawodach potwierdziła, że forma systematycznie rośnie.

Mieszkanka Kasiny Wielkiej od piątku rywalizowała w zawodach Pucharu Świata z cyklu Ruka Triplew fińskim Kuusamo. Najpierw była 7 w sprincie stylem klasycznym (wygrała Norweżka Marit Bjoergen). Wczoraj na 5 km techniką dowolną zajęła 11 pozycję. Natomiast dzisiaj odbył się bieg pościgowy na 10 km stylem klasycznym. W klasyfikacji generalnej Ruka Triple, która obejmuje trzy biegi, polska biegaczka zajmowała przed niedzielnym startem czwartą pozycję. Po znakomitym biegu Justyna Kowalczyk zajęła ostatecznie drugie miejsce, przegrywając tylko z Marit Bjoergen. Trzecia była Heidi Weng (Norwegia), a czwarta Therese Johaug (również Norwegia).