Piątek, 03 maja Maria, Mariola, Ireneusz, Antonina, Nina

Justyna Kowalczyk pokazała moc. Siódme miejsce polskiej sztafety.

Opublikowano 15.02.2014 11:56:41 Zaktualizowano 04.09.2018 14:13:32 jaca
0 1912

Dzisiaj na Igrzyskach Olimpijskich w Soczi Justyna Kowalczyk rywalizowała w sztafecie 4x5 km. Mieszkanka Kasiny Wielkiej spisała się znakomicie, ale reprezentacja Polski zajęła ostatecznie 7 miejsce.

W rywalizacji sztafetowej udział wzięło 14 reprezentacji. Z Polek na pierwszej zmianie pobiegła Kornelia Kubińska. Niestety reprezentantka Polski dystans 5 km pokonała dopiero jako 11 zawodniczka ze stratą 39,1 s. do prowadzących Rosjanek. Na drugiej zmianie pojawiła się Justyna Kowalczyk. Mieszkanka Kasiny Wielkiej spisała się znakomicie odrabiając cześć starty. W efekcie po na półmetku po 10 km Polska była na 4 miejscu (strata 13 sekund) wyprzedzając m.in. Norweżki. Na trzeciej zmianie biegła Sylwia Jaśkowiec. Mieszkanka Osieczan zaprezentowała się bardzo dobrze utrzymując wysokie miejsce naszej sztafety (4 miejsce, strata 32,7 s do Finlandii). Na ostatnich 5 km w polskiej sztafecie biegła Paulina Maciuszek. Na mecie pojawiła się jako siódma ze startą 1:36,2 do zwycięskiej reprezentacji.

Złoty medal zdobyła Szwecja (53:02,7), srebro Finlandia, a brąz Niemcy. Niespodziewanie bez medalu Norweżki (5 miejsce), faworytki dzisiejszej rywalizacji.

Justyna Kowalczyk na Igrzyskach Olimpijskich wystartuje jeszcze w sprincie drużynowym (19 luty) i indywidualnym biegu na 30 km stylem klasycznym (cztery lata temu w Vancouver Justyna zdobyła na tym dystansie olimpijskie złoto).