Piątek, 03 maja Maria, Mariola, Ireneusz, Antonina, Nina

Justyna Kowalczyk liderką Pucharu Świata

Opublikowano 17.12.2012 08:20:19 Zaktualizowano 04.09.2018 14:17:25 jaca
1 1459

Biegi narciarskie. Justyna Kowalczyk z Kasiny Wielkiej po raz drugi w tym sezonie wygrała zawody Pucharu Świata. Ponownie okazała się najlepsza w kanadyjskim Canmore. Dzięki zwycięstwu została liderką Pucharu Świata.

Polka w klasyfikacji generalnej wyprzedziła Marit Bjoergen, która zrezygnowała ze startów w Kanadzie. W efekcie Norweżka spadła na trzecie miejsce, druga jest Kikkan Randall (USA). Wczoraj odbył się bieg łączony 2x7,5 km. Mieszkanka Kasiny Wielkiej okazała się zdecydowanie najlepsza. Druga była Finka Anne Kylloenen - 34,9 sekund straty, a na najniższym stopniu podium stanęła Norweżka Vibeke Skofterud - 35,0 sekund straty.

Po świętach Bożego Narodzenia zawodniczki czekają starty w prestiżowych zawodach z cyklu Tour de Ski.