Piątek, 26 kwietnia Marzena, Klaudiusz, Maria, Marcelina, Ryszard

Juniorzy wygrali z seniorami

Opublikowano 11.02.2016 10:24:09 Zaktualizowano 04.09.2018 14:04:56 jaca
9 3343

Kilka dni temu LKS Płomień Limanowa rozegrał kolejny sparing w okresie przygotowawczym do rundy wiosennej. Drużyna z nowosądeckiej okręgówki przegrała z juniorami Limanovii 3-4.

LKS PŁOMIEŃ LIMANOWA – LIMANOVIA ELEKTRICAL MOS PL LIMANOWA 3 : 4 (3 : 2)

Bramki: Jantas, Haszczyc, Jańczy - zawodnik testowany 20, Dominik Wojtas 44, Mateusz Matlęga 60, bramka samobójcza 76.

Płomień Limanowa: Ł. Koza (46 Wydra) – M. Golonka (58 Wasilewski), B. Zawada, S. Koza, D. Michura (46 Musiał) – Hałapa (46 K. Michura), zawodnik testowany (46 T. Łątka), Jantas, Jańczy (60 Dudek) – K. Koza, Haszczyc.

Limanovia Elektrical MOS PL Limanowa:

I połowa: Rafał Pietrzak, Daniel Mysza, Adrian Opyd, Rafał Bartosz, Przemysław Kania, Dawid Plata, zawodnik testowany, Albert Wąsowicz, Marcin Kurek, Dominik Wojtas, Adam Jasiński.

II połowa: Karol Pietrzak, Karol Wójtowicz, Adrian Opyd, Dawid Plata, zawodnik testowany, Dominik Wojtas, Dawid Mrożek, Mateusz Matlęga, Maciej Kuchta, Albert Wąsowicz, Marcin Kurek.

Relacja ze strony Płomienia Limanowa:

Początek spotkania jak i większość pierwszej połowy należała zdecydowanie do drużyny Płomienia. Nasz zespół zdominował pierwsze minuty i miał w tym czasie duże posiadanie piłki. Co kilka minut zdarzały nam się straty, ale zaraz odzyskiwaliśmy piłkę z powrotem. W tych minutach udało się stworzyć dwie klarowne sytuację, których nie wykorzystał Adrian Haszczyc. W 16 minucie drużyna Płomienia zrobiła ligową akcję klepiąc na środku boiska w sytuacji sam na sam został wypuszczony Jantas i pokonał bramkarza lobem z okolic szesnastego metra. Wszystko szło po naszej myśli, ale kilka błędów zdarzyło się w defensywie i po paru minutach mieliśmy remis. W 24 minucie Adrian Haszczyc otrzymał świetne prostopadłe podanie z głębi pola, minął bramkarza i wpakował piłkę do siatki. Kolejne sytuację mieli Koza Konrad i Sylwester Jantas, którzy oddawali groźne strzały. W 33 minucie o piłkę mocno powalczył Marcin Jańczy, wydawało się, że akcja już zostanie zakończona, tym czasem uderzył on praktycznie na leżąco tuż pod poprzeczkę nie dając szans bramkarzowi na interwencję. Do przerwy drużyna Płomienia spokojnie rozgrywała piłkę, a Limanovia stwarzała sobie sytuację po prostopadłych podaniach bądź akcjach kontrujących. Po jednej takiej akcji tuż przed 16 znalazł się zawodnik Limanovii i uderzając po ziemi pokonał naszego bramkarz. Była to 44 minuta pierwszej połowy.

Po zmianie stron Trener Tajduś dokonał zmian w składzie. Niestety ta część nam się kompletnie nie układała. Nie mogliśmy na początku stworzyć żadnej konkretnej akcji, a Limanovii konsekwentnie czekała na nasze błędy i skrzydłami próbowała przedrzeć się w nasze pole karne. Często interweniował Marcin Wydra w tej połowie. W 60 minucie nie udało mu się jednak uchronić zespołu od straty bramki i Limanovii wyrównała. W 70 minucie świetną okazję miał Grzegorz Wasilewski, który zadebiutował w tym spotkaniu w drużynie Seniorów. Oddał strzał z pola karnego, ale tuż obok bramki. W kolejnych akcjach również miał dobrą okazję, zwiódł obrońcę i uderzył tuż przy słupku. W 76 minucie padła bramka dająca zwycięstwo Limanovii. Była to kompletnie przypadkowa bramka. Nasz obrońca nie zrozumiał się z bramkarzem i głową z pola karnego skierował piłkę do własnej bramki. W końcówce spotkania jeszcze okazję miał Haszczyc, który po ładnej akcji uderzył w okienko bramki, ale bramkarz Limanovii wyczuł tę sytuację idealnie. Do końca meczu wynik już nie uległ zmianie.

Tydzień wcześniej w spotkaniu sparingowym Płomień pokonał Laskovię Laskowa (klasa A) 8-3.