Niedziela, 19 maja Iwo, Piotr, Mikołaj, Celestyna, Urban, Iwona

Jeden gol rozstrzygnął mecz Orkana Szczyrzyc z Sokołem Słopnice

Opublikowano 13.08.2017 20:13:02 Zaktualizowano 04.09.2018 13:57:46 jaca
3 3677

V liga („okręgówka”), Nowy Sącz, 1 kolejka. Orkan Szczyrzyc pokonał u siebie Sokoła Słopnice 1-0.

ORKAN SZCZYRZYC – SOKÓŁ SŁOPNICE 1 : 0 (1 : 0)

1:0 Tabor 40 karny

Sędzia główny: Marek Ogórek (Nowy Sącz). Olejarz – Pach. Widzów 250.

ORKAN: Piwowrczyk – Śliwak, Olejarz (90 Górka), Boczoń, Wojtasiński (55 D. Kurczab) – Wsół, Gargas, Wardęga (85 Świerczek), Kozioł, Tabor – Limanówka.

SOKÓŁ: Potaczek – Więcek, Goliński, Smoleń, Gros (70 Pierzchała) – Grucel, Matras, Tomera (55 Pach), Bednarczyk (78 P. Nowak), Kuc (65 F. Nowak) – Śliwa.

Mecz lepiej rozpoczął Sokół, który wypracował sobie dwie groźne sytuacje. Najpierw Bednarczyk w sytuacji sam na sam z Piwowarczykiem posłał piłkę obok bramki. Potem w 8 minucie na bramkę rywali uderzał Grucel, ale bramkarz Orkana zdołał sparować piłkę na poprzeczkę. W odpowiedzi w bardzo dobrej sytuacji nieznacznie przestrzelił Wsół. W kolejnych minutach uwidoczniła się przewaga gospodarzy. W 40 minucie Orkan wyszedł na prowadzenie. Po szybkim wyrzucie piłki z autu Orkan przeprowadził kontrę, a próbujący ratować sytuację Potaczek sfaulował będącego w dogodnej sytuacji strzeleckiej Wsoła. Podyktowaną jedenastkę na gola zamienił Michał Tabor.

Po zmianie stron goście ambitnie dążyli do wyrównania. W 60 minucie Śliwa uderzył nieznacznie nad poprzeczką, a w końcówce spotkania ten sam zawodnik posłał piłkę w boczną siatkę. W ostatnich minutach szanse na wyrównanie miał także F. Nowak, ale Piwowarczyk bronił jego strzał. Orkan przewyższał rywali pod względem doświadczenia, a w drugiej połowie nastawiony był na grę z kontrataku. W kilku sytuacjach brakowało jednak dokładnego ostatniego podania, które otworzyłoby drogę do bramki.