Środa, 24 kwietnia Aleksy, Horacy, Horacja, Grzegorz, Aleksander, Fidelis, Bona, Jerzy

Jaskółki dzielnie się trzymały, ale limanowskiej twierdzy nie zdobyły

Opublikowano 24.05.2018 07:22:14 Zaktualizowano 04.09.2018 13:45:42 jaca
0 1304

Małopolska Liga Juniorów Starszych, kolejka 26. Limanovia wygrała u siebie z tarnowskimi Jaskółkami i nadal jest jedynym zespołem w lidze, który u siebie jeszcze nie przegrał.

MKS Limanovia ELEKTRICAL MOS PL - ZKS Unia Tarnów 3-2 (1-1)

Bramki: 1:0 Bartłomiej Żurek 20, 1:1 Kamil Kasprzykowski, 2:1 Mateusz Smoter 62, 3:1 Maciej Tarasek 73, 3:2 Tomasz Bil 80.

Żółte kartki: Mirosław Kordeczka - Mateusz Kozdęba.

Sędzia główny: Tomasz Śmierciak.

Skład MKS Limanovia: Karol Pietrzak - Mariusz Liptak, Kacper Skrzatek, Michał Napora, Mirosław Kordeczka, Paweł Pławecki, Dawid Mrożek (65 Karol Postrożny), Adrian Stajnder (82 Dawid Hojda), Maciej Tarasek, Mateusz Smoter (84 Jakub Czaja), Bartłomiej Żurek. Trener: Łukasz Bukowiec.

Mecz z trudnym i niewygodnym rywalem walczącym o utrzymanie w małopolskiej lidze do ostatnich minut spotkania (przez większość meczu goście grali wysokim pressingiem). Walka toczyła się głównie w środku pola, jednak optyczną przewagę mieli gospodarze.

W pierwszej połowie Trójkolorowi na początku zostali zaskoczeni przez gości z Tarnowa. Unia wyprowadziła kilka niebezpiecznych akcji w stronę bramki Limanovii. Po 20 minutach gry, Limanovia otrząsnęła się po groźnych atakach gości i zaczęła grać mądrą piłkę, gdzie widać było od tej pory znaczne panowanie gospodarzy na boisku.

Goście mieli jednak kilka klarownych okazji po kontrach lub indywidualnych błędach zawodników MKS-u. W końcowym rozrachunku lepsi okazali się jednak podopieczni Łukasza Bukowca, którzy wykazali się zimną krwią w polu karnym, strzelając jedną bramkę więcej od rywali.

Ta wygrana pozwoliła Limanovii umocnić się na najniższym stopniu ligowego podium.

Stadion Limanovii jest jak dotychczas - jedyną niezdobytą „twierdzą” na swoim terenie w Małopolskiej Lidze Juniorów Starszych w bieżącym sezonie. Wszyscy rywale pogubili tutaj punkty.

Spotkanie w ramach 27. kolejki o Mistrzostwo Małopolskiej Ligi Juniorów starszych pomiędzy MKS Limanovia Limanowa a Hutnikiem Kraków. Dnia: 26 maja 2018 (niedziela) o godz. 17:30 na stadionie Limanovii.