Sobota, 27 kwietnia Zyta, Teofil, Felicja, Sergiusz

Jako jedyna Polka startowała za oceanem

Opublikowano 21.02.2024 09:42:00 Zaktualizowano 21.02.2024 22:52:49 jaca
0 1017

Biegi narciarskie. Pochodząca z Kasiny Wielkiej, Weronika Kaleta jako jedyna Polka startowała w miniony weekend w zawodach Pucharu Świata. Rywalizacja toczyła się w Stanach Zjednoczonych, gdzie kilka lat temu 24-letnia zawodniczka rozpoczęła studia.

Jak już informowaliśmy Weronika Kaleta w kwalifikacjach w sprincie stylem dowolnym zajęła 36 miejsce. Do awansu do finałów brakło naszej zawodniczce niecałych dwóch sekund.

Natomiast w niedzielę Weronika Kaleta zajęła 48 miejsce w biegu na 10 km stylem dowolnym w Minneapolis w USA ze stratą +2:54.6s do Szwedki Joanny Sundling.

Weronika Kaleta w Pucharze Świata zadebiutowała 12 stycznia 2019 w niemieckim Dreźnie. Pierwsze punkty w zawodach zdobyła w grudniu 2020 roku w Davos, zajmując 26 miejsce w sprincie stylem dowolnym.

Jest uczestniczką prestiżowego Tour De Ski i ostatnich Zimowych Igrzysk Olimpisjkich..