Niedziela, 19 maja Iwo, Piotr, Mikołaj, Celestyna, Urban, Iwona

Hokeiści z Tymbarku na Mistrzostwach Polski

Opublikowano 03.03.2022 23:27:00 Zaktualizowano 03.03.2022 23:40:09 jaca
1 1961

Rozegrano Mistrzostwa Polski Amatorów na małych lodowiskach w Czarnym Dunajcu o Puchar Wójta Gminy Czarny Dunajec. W rywalizacji udział wzięła drużyna z Tymbarku.

Drużyna TKH Harnasie Tymbark w ostatni weekend brała udział po raz pierwszy w Mistrzostwach Polski Amatorów Małych Lodowisk, które odbywały się regionalnie po całej Polsce. Zajęła po 4 ciężkich  zaciętych pojedynkach ostatecznie 4 zadowalające miejsce, nie ustępując zbytnio doświadczonym hokejowym drużynom z Podhala.

Klasyfikacja końcowa:

1. Zbóje Nowy Targ

2. Drwale Czarny Dunajec

3. Wilki Krauszów

4. Tymbarski Klub Hokejowy "TKH Harnasie"

5. Spartians Hockey

6. Wataha Skawina

Mecze ze względu na mniejsze wymiary tafli (20x40m) rozgrywane były w formacjach 4+1. Również ze względu na amatorski charakter turnieju, rozgrywano tylko dwie tercje 20 minutowe.

Tymbarska drużyna Harnasi wystąpiła w następującym składzie>

Paweł Jurek – bramkarz, Kamil Szopiński – bramkarz, Bartłomiej Fornal, Jacek Liszok, Kamil Mackiewicz, Mikołaj Moskal, Jakub Moskal, Gabriel Moskal, Dawid Kronenberger, Wojciech Kronenberger, Wojciech Michalik, Tomasz Dobosz, Mirosław Sipak.

MVP poszczególnych meczy po stronie TKH Harnasie zostali: Kamil Mackiewicz, Paweł Jurek, Jakub Moskal, Kamil Szopiński.