Wtorek, 21 maja Jan, Wiktor, Tymoteusz, Kryspin, Walenty, Monika

Historyczne zwycięstwo Limanovii. Piękny gol Serafina, świetny Sotnicki.

Opublikowano 27.07.2013 16:31:31 Zaktualizowano 04.09.2018 14:15:28 jaca
7 6833

Limanovia wygrała swój pierwszy mecz w II lidze. Zwycięskiego gola zdobył już w 10 minucie Arkadiusz Serafin. W drugiej połowie znakomicie w bramce gości spisywał się Waldemar Sotnicki.

STAL STALOWA WOLA – LIMANOVIA SZUBRYT LIMANOWA 0 : 1 (0 : 1)

0:1 Serafin 10.

Sędzia główny: Artur Mądrza (Warszawa). Żółta kartka: Bogacz, Reiman, Mikołajczak - Pyciak, Garzeł, Kulewicz, Momo, Kuligowski, Pietras. Widzów 500.

Składy:

STAL: Wołoszyn – Czarny, Reiman, Sikorski, Kantor – Kachniarz, Juda, Tur, Płonka (56 Łanucha) – Mikołajczak, Bogacz.

LIMANOVIA: Sotnicki – Kuligowski, Kulewicz, Garzeł, Basta –, Serafin (89 Pająk), Skiba, Pietras, Momo (82 Orzechowski), Pyciak (87 Sane) – Mężyk (75 Komorek).

Przebieg I połowy:

W Stali nie wystąpi najgroźniejszy napastnik Wojciech Fabianowski, który doznał uraz w środowym meczu Pucharu Polski z Cracovią (Stal wygrała 1:0).

1-3 minuta – Limanovia rozpoczęła bardzo nerwowo. Kilka prostych start w środkowej części boiska.

4 minuta – znakomita okazja dla gości. Mężyka przegrał jednak pojedynek sam na sam z Wołoszynem.

10 minuta – GOL DLA LIMANOVII: Błąd defensywy gospodarzy wykorzystał Serafin i pięknym uderzeniem z woleja nie dał szans bramkarzowi Stali. Arkadiusz Serafin przechodzi do historii jako strzelec pierwszego gola dla Limanovii w II lidze.

12 minuta – goście przejęli inicjatywę na boisku. Wołoszyn z trudem odbił piłkę po uderzeniu Pyciaka. Nabiegający Mężyk został zablokowany przez obrońcę Stali.

15 minuta – Basta uderzył minimalnie niecelnie z narożnika pola karnego. Stal została zepchnięta do defensywy.

28 minuta – pierwsza groźna sytuacja dla gospodarzy. Reiman uderzył z rzutu wolnego z 18 metrów obok bramki.

35 minuta – znowu groźnie pod bramką Limanovii. Płonka z 7 metrów główkował niecelnie.

Przebieg II połowy:

49 minuta – ogromne zamieszanie w polu karnym Limanovii po strzale Reimana. Sotnicki ratuje swój zespół od utraty gola.

55 minuta – uderzenie Skiby z dystansu minimalnie niecelnie.

63 minuta – Stal znowu groźnie zaatakowała, ale Sikorski z kilku metrów strzelił obok słupka.

74 minuta – ponownie groźna akcja Sikorskiego, ale po jego podaniu Kachniarz w dogodnej sytuacji źle przyjął piłkę i skończyło się na strachu dla gości.

79 minuta – po podaniu Reimana w niezłej sytuacji niecelnie uderzył Łanucha.

80 – 90 minuta – Stal do końca dążyła do wyrównania. Znakomicie w bramce gości spisywał się jednak Sotnicki. Obronił bardzo groźny strzał Tura i Reimana.

Obie drużyny w drugiej połowie miała duże problemy kondycyjne. Duży upał wymagał od zawodników ogromnego zaangażowania i wysiłku. Limanovia może być bardzo zadowolona ze swojej postawy zwłaszcza w pierwszej połowie spotkania. Niespodziewanie beniaminek posiadał wyraźną przewagę i przy lepszej skuteczności mógł prowadzić większą różnicą bramek. Po zmianie stron Stal przycisnęła, jednak miała duże problemy z defensywą gości. Gospodarze próbowali zaskoczyć rywali długimi wrzutkami w pole karne. W końcówce spotkania Limanovii przydarzyło się kilka błędów w obronie. Na posterunku był jednak Waldemar Sotnicki, który w kilku sytuacja wykazał się dużymi umiejętnościami.