Piątek, 19 kwietnia Adolf, Tymon, Włodzimierz, Konrad, Leon, Leonia, Tytus

Mały klub, duże osiągnięcia

Opublikowano 09.10.2019 07:29:00 Zaktualizowano 09.10.2019 07:38:10 jaca
0 2141

Klub łuczniczy Błękit Gruszowiec na tegorocznej Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Gorzowie Wielkopolskim był największą niespodzianką tej prestiżowej i najważniejszej dla młodych sportowców imprezy. Klub z gminy Dobra zajął w końcowej klasyfikacji klubów historyczne drugie miejsce.

Zwyciężyła drużyna klubu z bogatą historią Marymont Warszawa. Za Błękitem sklasyfikowane zostały tak ważne ośrodki polskiego łucznictwa jak: MRKS Gdańsk, Talent Wrocław, CWKS Resovia Rzeszów, AZS Poznań, Agros Zamość. Startowało czterdzieści klubów z trzynastu województw. Indywidualnie w pierwszej szóstce znalazła się aż trójka zawodników małego klubu z Gruszowca: Paweł Ceklarz - 2 miejsce, Marek Trzópek - 3 miejsce, Piotr Gardocki - 6 miejsce. Również dziewczęta spisały się bardzo dobrze. Dominika Czyrnek, Patrycja Miśkowiec, Faustyna Węgrzyn punktował występując w składzie Kadry Małopolski.

Dominika Czyrnek wywalczyła srebrny medal indywidualnie, a w drużynowej klasyfikacji województw Małopolska również zdobyła 2 miejsce (o 0,75 punktu za województwem mazowieckim). Małopolska uzyskała wynik 57,50 pkt  z czego 31,92 pkt zostały zdobyte przez reprezentantów Błękitu.

Dobrą formę już zapowiadał początek sezonu i Halowe Mistrzostwa Polski, podczas których zawodnicy Błękitu wystąpili jako jedyni z Małopolski wśród 10 klubów. Zdobyli dwa medale stając na najniższym stopniu podium. Patrycja Miśkowiec i Paweł Ceklarz w konkurencji MIX. Indywidualnie Paweł Ceklarz startując w Pucharach Polski Juniorów zawsze był w ścisłej czołówce. Sukcesy przyniósł także 32 międzynarodowy turniej łuczniczy O Złotą Ciupagę Góralską, gdzie zawodnicy Błękitu stanęli znowu dwukrotnie na najwyższym stopni podium zdobywając dwie „ciupagi”. Indywidualnie Marek Trzópek i w konkurencji mikstów razem z Dominiką Czyrnek.

Klub istnieje sześć lat, ma bardzo dobry zespół, trzech zawodników jest w Kadrze Narodowej Juniorów.

- Mamy diamenty, które potrzebują szlifowania, a w dzisiejszym sporcie być wysoko bez sponsora jest rzeczą wątpliwą.  - Sport typowo indywidualny kształtujący charakter, dążenie do celu, samorealizację - powiedział Marek Trzópek trener Błękitu Gruszowiec.