Niedziela, 30 czerwca Emilia, Lucyna, Rajmund, Arnold

Gol Urbańskiego dla Legii Warszawa

Opublikowano 27.06.2024 22:11:00 Zaktualizowano 28.06.2024 08:33:05 jaca
1 2327

Wychowanek Harnasia Tymbark, Wojciech Urbański zdobył gola dla Legii Warszawa w spotkaniu sparingowym.

Trzeci zespół Ekstraklasy zmierzył się w Austrii z FC Botosani (14 drużyna rumuńskiej ekstraklasy). Legia wygrała 6:0, grano dwie połowy po 60 minut każda. Wojciech Urbański wpisał się na listę strzelców w 65 minucie (gol na 2:0), zagrał całą drugą połowę.

Wojciech Urbański piłkarzem Legi Warszawa został rok temu i początkowo był zawodnikiem trzecioligowych rezerw. W latach 2018-2023 był kluczowym piłkarzem zespołów młodzieżowych Wisły Kraków. Wychowanek Harnasia Tymbark przez chwilę występował także w Turbaczu Mszana Dolna. Dobra postawa w trzecioligowych rezerwach Legii zaowocowała dołączeniem do treningów z pierwszym zespołem w okresie przygotowawczym. Zagrał w spotkaniach sparingowych i decyzją sztabu szkoleniowego Legi został włączony do rozgrywek Ekstraklasy. Ma za sobą również występy w młodzieżowej reprezentacji Polski. Jak do tej pory w Ekstraklasie zagrał w 6 spotkaniach.