Czwartek, 25 kwietnia Marek, Jarosław

Limanovia na piątkę, Glinik rozgromiony

Opublikowano 22.09.2018 16:37:00 Zaktualizowano 23.09.2018 23:57:03 jaca
4 3304

IV liga, Małopolska-wschód, 8 kolejka. Limanovia rozgromiła dzisiaj u siebie Glinika Gorlice. Trzy gole zdobył Mateusz Lampart. Limanowska drużyna jest wiceliderem rozgrywek.

LIMANOVIA LIMANOWA - GLINIK GORLICE 5:0 (2:0)

1:0 Nowak 24 (asysta Jacak), 2:0 Lampart 45 (asysta Orłowski), 3:0 Lampart 47 (asysta Gadzina), 4:0 Lampart 49 (asysta Serafin), 5:0 Gadzina 90 (rzut wolny z 18 metrów, faulowany P. Filipek).

Limanovia:
Bomba - K. Mus, Nowak, Orłowski, Witek - A. Serafin (70 Plata), Krzyżak, Jacak (76 Paweł Matras), K. Filipek - Żurek (46 Gadzina), Lampart (76 P. Filipek).

Glinik: Grądalski - Gogola, Martuszewski (67 Jawor), Drąg, Laskoś (79 Brach) - Krzysztoń, Ogrodnik, D. Serafin, Kukla (69 Szarek)- Marynowski (61 Kopeć), Grela (79 Kurowski).

Sędzia: Aleksander Najman (Kraków). Żółte kartki: Laskoś, Grela, Ogrodnik, Martuszewski, Marynowski.

Limanovia przystąpiła do tego spotkania poważnie osłabiona, brakiem kontuzjowanego kapitana drużyny Kamila Kurczaba. Glinik rozpoczął odważnie i od pierwszych minut starał się zagrozić bramce faworyzowanych gospodarzy. Daniel Bomba pewnie interweniował przy strzałach rywali. Z upływem czasu uwidaczniała się przewaga Limanovii. Dwukrotnie niezłą o okazję wypracował Jacak i Żurek. Zawodnikom gospodarzy zabrakło jednak skuteczności. W 23 minucie z rzutu wolnego dośrodkował Sebastian Jacak a celną główką popisał się doświadczony Daniel Nowak. W ostatnim kwadransie pierwszej połowy dobrą sytuację dla Limanovii zmarnował A. Serafin. Tuż przed przerwą Limanovia zdołała podwyższyć rezultat, gdy po podaniu od Orłowskiego piłkę w siatce umieścił Lampart.

Gospodarze zaraz po przerwie szybko pozbawili rywali jakichkolwiek nadziei na korzystny rezultat. Dwa kolejne gole Mateusza Lamparta (biorąc pod uwagę gola z końcówki pierwszej połowy to zdobył hat-tricka w ciągu pięciu minut) i podopieczni Andrzeja Paszkiewicza mogli być spokojni o końcowi rezultat. Lampart w 60 minucie mógł powiększyć swoją zdobycz bramkową, ale piłka po jego strzale odbiła się od słupka. W 78 minucie bliski podwyższenia rezultatu był Nowak. Przewaga Limanovii była przygniatająca i w końcówce Glinik został skarcony piątym golem. Z rzutu wolnego pięknie uderzył Gadzina (wcześniej faulowany był P. Filipek).