Piątek, 29 marca Wiktoryn, Wiktoryna, Helmut, Eustachy, Zenon

Firma Joniec wspierała Mistrzostwa Świata

Opublikowano 24.11.2021 21:30:00 Zaktualizowano 24.11.2021 21:37:29 jaca
0 1149

W miniony weekend w Tauron Arenie Kraków odbyła się rywalizacja karateków z całego świata. Firma Joniec z Tymbarku została sponsorem niezwykle prestiżowego wydarzenia sportowego, które po raz pierwszy odbyło się poza stolicą karate - Japonią.

Miasto Kraków i Tauron Arena przyjęli prawie 700 zawodników z 32 krajów. Reprezentanci Polski zdobyli 32 medale w zakończonych już Mistrzostwach Świata w karate kyokushin. Te najcenniejsze - złote - w seniorskiej rywalizacji wywalczyły Anna Lisowska i Anna Świątkowska oraz Kamil Mastaj.

Anna Lisowska triumfowała w konkurencji kata (pokazy), natomiast Anna Świątkowska i Kamil Mastaj w konkurencji kumite (walki) w kategorii 65 kg i 90 kg. Cała trójka reprezentuje barwy YMCA Kraków.

Ponadto w konkurencji kumite polska ekipa wzbogaciła się o 2 srebra, po które sięgnęły Martyna Kubik (55 kg) i Aleksandra Karpiuk (65 kg), a także 4 brązowe medale wywalczone przez Aleksandrę Leśniwską (55 kg) i Dorotę Berezę (60 kg) oraz Jakuba Pawłowicza (75 kg) i Marcina Kułamkowskiego (80 kg).

W klasyfikacji medalowej Polska - z pięcioma złotymi, siedmioma srebrnymi i 20 brązowymi - zajęła 2 miejsce.

Źródło: joniec-team.pl