Sobota, 27 kwietnia Zyta, Teofil, Felicja, Sergiusz

Festiwal rzutów karnych w meczu Sokoła Słopnice

Opublikowano 03.10.2021 19:30:00 Zaktualizowano 04.10.2021 07:30:39 jaca
1 3061

IV liga, Małopolska-wschód. Sokół Słopnice zremisował na wyjeździe z Dunajcem Zakliczyn 2-2. W spotkaniu sędzia podyktował cztery rzuty karne w drugiej połowie: jeden dla Dunajca i trzy dla Sokoła.

DUNAJEC ZAKLICZYN - SOKÓŁ SŁOPNICE 2:2 (0:0)

1:0 Wójcik 55 (karny), 1:1 P. Nowak 70 (karny), 1:2 F. Nowak 78, 2:2 Kołacz 85.

W doliczonym czasie gry czerwoną kartkę otrzymał kapitan Sokoła Słopnice, Matras (w konsekwencji dwóch żółtych).

W 89 minucie rzutu karnego dla gości nie wykorzystał Pach (skuteczna obrona bramkarza).

SOKÓŁ: Leśniak - Gros, Franczak, P. Grucel - Wiewióra, Mtras, Kordeczka, Wontorczyk, Pach - F. Nowak, P. Nowak.

Spotkanie dwóch drużyn z dolnych rejonów tabeli dostarczyło sporo emocji. Mecz był zacięty, bo dla zespołów, którym ucieka miejsce gwarantujące utrzymanie liczyło się tylko zwycięstwo. Worek z bramkami rozwiązał się w drugiej połowie. Rzut karny dla gospodarzy został podyktowany po faulu Pacha. Potem dwukrotnie bramki z jedenastek zdobył Sokół. W obu przypadkach strzelcy jednocześnie wypracowali rzuty karne: P. Nowak i F. Nowak. Gospodarze do wyrównania doprowadzili po błędzie Leśniaka, który po strzale zawodnika rywali wypuścił piłkę z rąk a dobitka wylądowała w siatce. Przy stanie 2-2 Sokół miał kolejny rzut karny, ale tym razem strzał Pacha obronił  bramkarz Dunajca.