Czwartek, 02 maja Zygmunt, Atanazy, Anatol, Longina, Tola

Fatalne statystyki Limanovii

Opublikowano 06.12.2014 15:27:16 Zaktualizowano 04.09.2018 14:10:41 jaca
3 3257

Popularny ogólnopolski portal piłkarski 90minut.pl szczegółowo podsumował rozgrywki w II lidze (po 19 kolejkach). Limanovia (ostatnia drużyna w tabeli) wypadła w nich oczywiście bardzo słabo.

Limanovia m.in. jest na czele listy drużyny z czerwonymi kartkami. W tegorocznych rozgrywkach sędziowie aż siedmiokrotnie karali zawodników limanowskiego zespołu czerwoną kartką. Z tego względu podopieczni Ryszarda Wieczorka są również na ostatnim miejscu klasyfikacji fair-play (7 czerwonych i 51 żółtych kartek). Limanovia i Puszcza Niepołomice to jedyne ekipy w lidze, które w tym sezonie nie miały jeszcze przyznanego rzutu karnego (przeciwko Limanovii sędziowie czterokrotnie podyktowali „jedenastki”; trzy wykorzystane, jedno pudło). Limanowska drużyna wygrała także klasyfikację najwyższej porażki przed własną publicznością (1-5 z Kotwicą Kołobrzeg). Dla Limanovii w obecnych rozgrywkach wystąpiło także najwięcej piłkarzy, bo aż 27 (w tej klasyfikacji pierwsze miejsce zajmuje wspólnie z Rakowem Częstochowa). W klasyfikacji najstarszych zawodników w II lidze, ósmy jest Marcin Chmiest (36 lat). Doświadczony napastnik jest na trzeciej pozycji najstarszych strzelców goli.

Ze statystyk wynika, że Limanovia nie należy do ulubieńców sędziów. Portal 90minut.pl przygotował bowiem klasyfikację: ulubieńcy sędziów (według różnicy pomiędzy karnymi podyktowanymi dla i przeciw drużynie). Limanovia zajmuje ostatnie miejsce (cztery karne przeciw). Jednak najważniejszą klasyfikacją jest ta dotyczącą punktów, a limanowska drużyna zdobyła ich zaledwie 12 i na wiosnę czeka ją niezwykle trudna walka o utrzymanie. Limanovia zdobyła też najmniej goli.