Niedziela, 12 maja Achilles, Joanna, Dominik, Pankracy

Fabian Fałowski bohaterem Sandecji.

Opublikowano 01.09.2013 10:57:37 Zaktualizowano 04.09.2018 14:15:09 jaca
0 2239

Były zawodnik Limanovii Fabian Fałowski zdobył w ostatnim meczu ligowym pierwszoligowej Sandecji dwa gole dla swojego zespołu. Były to pierwsze zwycięstwo i pierwsze bramki w tym sezonie uzyskane przez sądeczan. Fałowski ma szansę na dłużej zadomowić się w podstawowej jedenastce pierwszoligowca. Szansę gry otrzymał Wojciech Kalisz.

Sandecja przed 6 kolejką zamykała ligową tabelę. Na swoim koncie miała zaledwie jeden punkt. Sądeczanie największy problem mieli z napastnikami. W wyjazdowym spotkaniu z Energetykiem ROW Rybnik szansę gry w podstawowej jedenastce otrzymał Fabian Fałowski. Były zawodnik Limanovii (występował w niej wiosną 2012 roku) spisał się znakomicie zdobywając gola w 62 i 65 minucie. Wcześniej gospodarze prowadzili już 2-0. Zwycięską bramkę goście zdobyli w 90 minucie (celny strzał Mójty z rzutu karnego). Pierwszy raz pod wodzą nowego trenera Ryszarda Kuźmy w Sandecji wystąpił inny napastnik Wojciech Kalisz. Wychowanek KS Tymbark na murawie pojawił się w 82 minucie zmieniając Fałowskiego. Kalisz zagrał w podstawowym składzie w I kolejce, gdy trenerem był Mirosław Hajdo (a właściwie zespół w tym spotkaniu prowadził ówczesny drugi trener Marian Tajduś, ze względu na karę nałożoną przez PZPN na pierwszego szkoleniowca za niesportowe zachowanie). Jego zespół przegrał wówczas 0-2 z Okocimskim Brzesko, a wychowanek KS Tymbark boisko opuścił już w 37 minucie. Od tamtego momentu nie grał w I lidze.

Na zdjęciu Fabian Fałowski w barwach Limanovii.